Meksikon loma ja Jenkkien spring break?

Reissaaja1

Olemme lähdössä kahden viikon päästä Playa del Carmeniin ja tuli mieleen että onkohan silloin tuo spring break? Onko tuolla kauhea hälinä silloin? Kaipaisimme rauhallista lomaa. Carmenissa tosin tarkoitus viettää vain pari päivää vaikka kaikki yöt olemmekin siellä. Muuten on tarkoitus retkeillä.

3

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • springbreeeeeaak

      Suurin osa USA:n oppilaitoksista viettää spring breakinsa jossain vaiheessa maaliskuuta, joten kahden viikon päästä ei vielä pahin hälinä ole alkanut. Kolmen viikon päästä alkaa jo aika monella, ja siitä pääsiäisen toiselle puolelle on jo täysi meno lomakohteissa.

    • Reissaaja1

      Luin vain netistä että ensimmäinen lomaviikko olisi tänä vuonna jo ensi viikko.

      • miesfloridasta

        Varmaan ensimmäiset koulut jo aloittavat,mutta pahin ryntäys tapahtuu tuossa maaliskuun puolen välin seutuvilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      436
      3151
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      82
      2413
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      116
      1878
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      195
      1565
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1533
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1522
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1475
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1398
    9. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1391
    10. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1317
    Aihe