Mihin kapunkeihin haette ja missä järjestyksessä ? :)
Mihin kaupunkiin ?
27
808
Vastaukset
- hkhkhkhkhkh
Aaltoon.
- Turkuunmennään
Turku, Pori, Oulu
- Jaajolinna
Aalto
Turku
Vaasa/LPR
Kuopio - TrioEr
1. Lpr
2.Joensuu tai Kuopio, ei 100-varma, mut varmistuksena jompikumpi, ehkä Jns, ku oikeustieteet sivuaineeks?
.....
3. Jkl (tradenomi, varavara)
4. Lpr (tradenomi, varavaravara)
5.-
6.-- Kfktitkkttktk
Kuopiossa saa kans oikeustieteet sivuaineeksi. Ne voi tenttiä paikanpäällä Kuopiossa. Luennoille ei tietty pääse, mutta itteäni ei ole haitannut. Tsemppiä kaikille.
- vainhels
1. Helsinki
2. Helsinki
3. Helsinki- E.S
Itä-Suomen yliopisto :)
Tulkaahan kaikki hakevat perustamaani facebook-ryhmään! "Kauppakorkeaan 2016 - lukupiiri", sinne ei ole löytänyt vielä kukaan..!! - vaikeaa
No ei kai kun sitä ei löydä fcebookista
- Tupo2
Helsinki
Tampere
Kuopio - Noreading
Lontoo ja pääsin jo sisälle, joten onnea pääsykokeisiin lukemiseen.
- Kadetitonparhaita
Upseeriksi2016
- Resvänr
Aamuja.
- Kolma
Jyväskylän yliopistoon ja Itä-Suomen yliopistoon ehkä ainakin. Jyväskylä on ensimmäisenä. Ehkä Helsinkiin vois myös yrittää.
- Kauppakorkeaan
1,Vaasa, 2.jkylä 3. , lappeenranta
- hmmm12
onko järkevää 1. aalto 2. tampere
- zrtrewt
Normaalia.
- tokkerta
1.Aalto
2.Vaasa
3.Oulu
Toka kerta. Lukemiset jo helmikuusta lähtien supermaster niin kyl aalto nappaa. - KantavaLelakukko
Laitoin ekaks Kuopion, kakoseks Aallon. Kolmoseks Tampereen. Kakkonen ja kolkki oli ihan läppä. Haluun niin kovasti pyssyy Savossa.
Ajattelin et josko ens viikolla tilaan kirjat. - Lahdenpoika
1.Lappeenranta
Pori
Kuopio - Ygönen
Onx missään julkaistu miten moni haki minnekin? Ja erityisesti kiinnostais ykkössijat
- ahah122
Ööh mitä järkeä laittaa Aalto joksikin muuksi kuin ykköseks? :D Pisterajat kuitenkin aina reippaasti korkeammat kuin muualla.
1. Turku
2. Lappeenranta
3. Vaasa - KantavaLelakukko
Kirjat tilattu!
Ens viikolla alkaa lukeminen Kuopion yliopiston Kauppakorkeeseen. - TrioEr
Joitakin hakeneiden määriä löytyi googlettamalla yliopistojen sivuja jne jne.
-/ perässä merkkaa, nousiko vai laskiko hakEneet edelliseen vuoteen verrattuna.
HUOM, Kovin tarkkaan en jaksanut laskee, joten tämän tulkinta omalla vastuulla! Hain itse lopulta järjestyksessä Lpr-Jns-Jkl, joten oikeastaan vaan nE kiinnosti, mut Tampereelle, Ouluun ja Kuopioon hakeneelle kaverille tuli selvitettyä samalla.
UEF, Joensuu
1423 -
UEF, Kuopio
1627 -
Jyväskylä, Taloustiede
1607
Jyväskylä, Yrityksen taloustieteiden pääaineryhmä
1615
Lappeenranta
2032 -
Oulu
2536 -
Tampere
2600 - - TrioEr
Kiitos Hunter!
- KantavaLelakukko
Eka eli Johtamisen kirja luettu! Kaks jäljellä. Noin 6 viikkoo jäljellä.
Epäusko alkaa iskee. Tavoite oli lukee kaikki kolmeen kertaan läpi, kiire tulee.
Tietty toinen ja kolmas kerta on ehkä nopeempii ja matikkaan pohjautuvat hommelit on mulle suht heleppoo, koska pitkä matikka.
Mut onneks Kuopioon niin paljon vähempi tarvittu pisteitä ku muualle. Se on käytännössä mulla Kuopio tai välivuosi. Siinä on tilanne karuudessaan. Nyt aamupala naamaan ja lukemaan. - KantavaLelakukko
Ei tästä lukemisesta tuu h-ttiäkään. Ei vaan jaksa.
Eilen kaveri baarissa ku käytiin ottaa parikolme tuoppia, kysäs et kiinnostasko työt. Ettivät kuulemma yhtä tyyppiä tosi nopeesti apuhommiin, joita luvassa puolisen vuotta eli niin kauan kun plussakelejä riittää ulkona. Tänään meen iltapäivällä työhaastatteluun ja jos hyvin käy, aloitan nopeesti hommat. Muuta tietotaitoo ei tartte kun innon tehdä hommaa, jonnekin lokakuulle tai marraskuulle.
Sit vähän lomaa ja tammikuussa inttiin ja sieltä päästyä voi miettii kauppakorkeeta uusiksi tai sitten ei. Eli Kuopion pääsykokeessa yks osallistuja vähemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212