Suunnitelmissa maaliskuussa matka Playa Doradaan ja hotelli olisi Iberostar Costa Dorada. Onko kellään kokemuksia hotellista/paikasta? Täältä luettuna varmaan mukava paikka http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g147290-d150815-Reviews-Iberostar_Costa_Dorada-Puerto_Plata_Dominican_Republic.html mutta suomalaisten kokemuksia kaivattaisiin.
Playa Dorada/Costa Dorada
5
1953
Vastaukset
- papu
En oo käynyt kuin aulassa, mutta mitä olen kuullut ja sen perusteella että tunnen melkein kaikki alueen hotellit ja tason, tuo Iberostar Costa Dorada on yksi parhaista (Coral Marienin joka on siinä vieressä, sekä Riu-hotellien lisäksi) Kannattaa mennä!
Lisäksi hyvä juttu on se, että vaikka siellä on kaikki all inclusive- mukavuudet, Puerto Platan kaupungin keskustaan vain n. 5min autolla/bussilla! Eli pääsee myös hyvin liikkumaan omin päin.
Hyvää matkaa! - Tietoa hotelleista yms.
Ootko käynyt sonera plazan keskustelupalstalla? Siellä muistaakseni ollut myös aika paljon juttua Dominikaanisesta tasavallasta, eri paikoista siellä ja hotelleista. Kannattaa selata vanhempiakin viestejä esim. viime talvelta. Dominikaanisesta käytiin vilkasta keskustelua ja muutamia seudun hyvin tuntevia oli vastailemassa. Muistaakseni esim. nimimerkki Hessu tiesi saaresta tosi paljon. Myös eri hotelleista oli mielipiteitä. En nyt muista oliko tästä sinun etsimästäsi hotellista...mut käy sivuilla kurkistamassa.
- Mikki
Sama paikka, mutta kuukautta akaisemmin pari viikkoa. Pitäisi olla Dominikaanisen parhaimpia hotelleja englantilaisten/jenkkien hotelli arvostelujen mukaan. Saa nähdä mitä on, mutta järjetään antavat viittä tähteä viidestä ne ketkä ovat siellä olleet.
- Patse
Olimme joulukuun alussa kaksi viikkoa kyseisessä hotellissa, oli loistopaikka! All Inclusive oli erimomainen, ruoka hyvää ja monipuolista, extrana beach partyja joissa tarjottiin mm. paellaa, grillilihaa ym. Juomapuoli oli myöskin hyvin hoidossa, extrana Mama Juana-iltoja, Irish coffee ym. Siivooja täytti baarikaapin joka päivä, ainut mitä me sieltää kulutimme oli vesi. Rantaa pitkin pääsee kätevästi kävellen Puero Plataan, ainut ongelma oli lomamme loppupuolella, mistä rannalta pääsee kaupunkiin manamättä vartioitujen hotelliaulueiden läpi. Aiemmin lomamme aikana käytössä ollu kävelytie oli silloin suljettu. Vapaa-aika ohjaajia on yhteensä toistakymmentä, joten ohjelmaa riittää pitkin päivää. Tässä pikakomentit työpäivän lomassa.
- Playa Dorada
Jee matkaan enää reilu viikko. Jokos Mikki on palannut matkalta? Kerroppa kokemuksia. Eikös tuohon All inclusiveen kuulu kaikki ruoat ja juomat vai miten se on? Pärjännee sitten tosi vähällä raha varastolla tuolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p907158Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576228Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583583Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293319Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1911811Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171528Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181256- 601253
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11160Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11137