Pissailu matolle

Kiukkunenjustnyt

Auttakaas vähän, kertokaa millä ihmeellä mä saan 8kuisen chihun tajuumaan et matto ei ole wc? Tekee kaikki tarpeensa ulos (voiko niin sanoa kun yksi matto kastuu sisälläkin)... Olohuoneen mattoon lirauttaa pissat aina kun saan sen putsauksen jälkeen takaisin tai kun se putsauksen jälkeen odottaa et on täysin kuiva ja voi siirtää paikoilleen. Aivan pentuna kun pisuja/kakkoja tuli aluksi minne sattuu, tähänkin ks mattoon, onko vaan että hajut edelleen siinä on ja siksi tämä yksi matto on kiusan kohteena vai mikä hitto siinä sitten on? Miten tollaisen saa loppumaan? Toruilla/arestilla/muu??

7

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auhaua

      Kiellä, kunnolla. Vahdit tilannetta ja kun koira suunnittelee pissaamista, karjaiset infernaalisen EI!:n ja kolistelet vielä jotain lisäksi. Virheen olet tehnyt alussa kun et ottanut mattoja pois.

    • Kiukkunenjustnyt1

      Kyllä otin aluksi matot pois, takaisin vasta kun oli sisäsiisti, mutta silti tämä yksi matto houkuttaa. Eikä kukaan pysty vahtimaan koiraa 24/7.

    • Smallorbeautiful

      Meillä auttoi sitruslitkun (tropic clean tai simple solution extreme hyviä) suihkautaminen pinnoille lopetamaan ja haihdutin tuotteet (D.A.P). Tietenkin varmistat ettei sairaus tai stressi laukaise käytöstä myöskin. Vaippoja tai leikautusta kannattaa aikuisiällä harkita mikäli jatkuu.

    • kynälyijy26

      Ota kyseinen matto pois!

      • Kxkdmmdkx

        Näin juuri! Siihen mattoon jää se kusen haju vaikka sen kuinka pesee ja ei itse enää haista. Koira haistaa kyllä ja se on ikuinen vessa sille. Matto roviolle ja uusi tilalle!


      • Koettu

        Matto pesuun,jos se on mahdollista. Sitten etikkaa suihkauksena paikkoihin,joihin on jalkaa nostettu, pestylle matollekin ,mikäli kestää sen.


    • asdasdasddd

      Mä en pitänyt mattoja ollenkaan niin kauan kun koira ei ollut sisäsiisti.

      Paljon helpompi, kun ei tarvii siivoilla turhaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      246
      2189
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      190
      1665
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1309
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1025
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      826
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      800
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      780
    8. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      766
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe