tartten vähä apuu DC++:san käyttämiseen.

Moi,mul on sellanen ongelma et en tiiä miten saa hubeja ja et miten etitään kappaleita ja sellasta et tietäsittekö te miten se tehdään. Kiitti vaan kaikille jotka vastaa.
3631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun käynnistät DC niin vasemmalla ylhäällä on tietokoneen kuva (Public Hubs) klikkaa sitä ja tulee hubilista.

Sitten ylhäältä ota se tiimalasi (Search) ja File type kohtaan audio ja etsi mitä etsit.

Toivottavasti auttoi.

Äänestä
  • Siis suurennuslasi eikä tiimalasi :D :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


n0b0 kirjoitti:

Moi,mul on sellanen ongelma et en tiiä miten saa hubeja ja et miten etitään kappaleita ja sellasta et tietäsittekö te miten se tehdään. Kiitti vaan kaikille jotka vastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu