Kävin Tansaniassa vuodenvaihteessa 2015-2016 ja vietin siellä noin kuukauden. Suurin osa lomasta meni vilkkaassa Dar Es Salaamissa, mutta loman loppupuolella pääsin pohjoisemmaksi Arushaan ja Ngorongoron kansallispuistoon.
Ngorongoron maisemat on uskomattoman kauniit! Kyseessä on vajonnut kraateri, jossa elää monia eläinlajeja. Safariauto ajaa ylös kraaterin reunalle ja näköalapaikalle, josta koko kraaterin henkeäsalpaavat maisemat avautuvat. Alas ajaessa tiet ovat kapeita ja mutkaisia. Kraaterin seinien korkeus on n. 600 metriä. Alhaalla kraaterissa maa on tasaista ja eläimet tulevat lähelle autoja. Kerrassaan mieletön kokemus! http://www.someninja.fi/video/6
Linkin video on kuvattu suurimmaksi osaksi Ngorongorossa, mutta mukana on kuvaa myös Dar Es Salaamista ja Bongoyon saarelta, joka on auringon ystävän unelma!
Safari Ngorongorolla ja video
SafariLove
0
152
Luetuimmat keskustelut
- 1001600
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391165Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23930Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164761Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13740Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588- 33580