Suihkukaappi hankinnassa

ja nyt kysyisinkin ja kysynkin. Kumpi kannattaa hankkia, sellainen jossa sekoittaja on integroitu kaappiin vai kaappi jossa on sekoittajapaikka valmiina ja se hankitaan itse? Epäilyttää vaan jos tuohon integroituun tulee vikaa saako varaosia ja maksa vielä putkimiehen laskut. Sitävastoin uuden erillisen sekoittajan saa kaupasta satasella.
41687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sekoittaja.

Äänestä

Sekoittaja taitaa lasien lisäksi olla ainoa paikka meidän 8 vuotta vanhassa Hafassa, jota ei ole korjattu. Ehkä hommaisin kuitenkin helposti vaihdettavalla sekoittajalla..
Joka tapauksessa, sellanen kaappi, jossa on pyörät alla. Tai kaappi, johon itse pystyy laittamaan lukittavat pyörät jalkojen tilalle.

Äänestä
  • Tuo minuakin vähä mietityttää, Jos haluaa pestä sen lattiakaivon josta suihkukaapin ammeesta menee putki, jos se on juuri siellä kaapin alla. Toinen asia on sekoittaja, eikö siihen voi laittaa tavallista jossa on se juoksuputkikin.

    Äänestä

Jos haluat vesitiiviin suihkukaapin, älä osta ainakaan K-rautojen myymää CELLO - merkkistä! Niissä on suunnitteluvirhe; altaan alareunat on jätetty pari milliä auki ja lisäksi ns. vettä ohjaavat raot. Kun suihkuvesi osuu kaapin seinään tai sopivasti raon kohtaan, vesi tursuaa lattialle. Kastelee varmasti kylppärin seinän ja lattian kaapin alta ja aina suihkun jälkeen on mopattava kuivaksi. Hinta laatu suhde on näissä pielessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HikiHaisee kirjoitti:

ja nyt kysyisinkin ja kysynkin. Kumpi kannattaa hankkia, sellainen jossa sekoittaja on integroitu kaappiin vai kaappi jossa on sekoittajapaikka valmiina ja se hankitaan itse? Epäilyttää vaan jos tuohon integroituun tulee vikaa saako varaosia ja maksa vielä putkimiehen laskut. Sitävastoin uuden erillisen sekoittajan saa kaupasta satasella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu