Mahtavaa Janne!!

mä vaan

Ahonen jatkoi tänäänkin aivan käsittämättömän hienoja suorituksiaan! Tänään olosuhteet vaihtelivat rajusti, mutta silti Janne pystyi hyvään suoritukseen huippukunnon, ja rautaisten hermojensa vuoksi. Alkaa Jannellakin jo pokka pettää, niinkuin selostajakin totesi.
Aivan upeeta!

7

1100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voittoja

      jannen kovuus johtuu tietysti hänen kovasta ponnistuksesta, loistavasta tekniikasta ja hyppyripöydällä ja hienosta ja rauhallisesta ilmalennosta.Ja hänelle tullut uskomaton henkinen kestävyys ja "Rane" pystyy sulkemaan kaiken mielestään ja tekemään sen minkä pystyy.Aivan uskomaton kaveri.Hän sopii loistavasti sankariurheilijaksi, jota suomi on tarvinnutkin.
      Mäkihyppy on lisäksi erinomainen seurattava televisiosta.
      Tsemppiä Janne! Pidä taso samana!!

    • Tuo alkaa olemaan jo uskomatonta. Täytyy vaan toivoa, ettei Ahosesta tule kansainvälisesti samanlaista vihattua ihmistä kun Schumista. Mukavastihan siellä heilui monien maiden liput jannen voitettuaan.

    • penkkiurheilija

      Tämä on tosiaan sanoinkuvaamattoman mahtavaa! Tänäänkin Ahonen pystyi jälleen voittoon, vaikka olosuhteet olivat vaikeat ja muille tähdille tuli notkahduksia, niin Ahonen näytti mitä tekee oikea mestari! Toivotaan, että Janne voittaa vielä tuon viimeisenkin mäkiviikon osakilpailun. Janne Ahosen kaltaista sankaria Suomen kansa onkin jo vähän aikaa kaivannut, mutta nyt se on. Kiitos Janne niistä mahtavista hetkistä, jotka olet tuottanut Suomen kansalle. Hieno, mahtavaa, uskomatonta!
      Tietysti ihminen on vain ihminen ja joskus se osuu Ahosellekkin se huono kisa, mutta toivotaan, että se ei osu vielä pitkään aikaan. Tällä kaudella Ahosesta syntyy elävä legenda talviurheilu-piireissä!

    • Hollolasta

      Että silleen...

      • hepa69

        janne ahonen on meitsin naapuri...hyvä tyyppi.. =)


      • bvxx
        hepa69 kirjoitti:

        janne ahonen on meitsin naapuri...hyvä tyyppi.. =)

        On meinaan aika hulppea.


      • hepa69
        bvxx kirjoitti:

        On meinaan aika hulppea.

        On se kyll mulle joskus moikannu... xD ihana.. se hymyili jopa.. hyvä tyyppi oikeesti


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      58
      5545
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      178
      4495
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      3952
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      47
      3526
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3471
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      64
      3253
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      10
      3080
    8. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      27
      2702
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      46
      2297
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      39
      2256
    Aihe