14v tytön jalankoko 32-33

Onko normaalia, että 157,5 pituisella on 32-33 jalankokona? :D (mutta kengät on yleensä isommat) ja kädetkin on ainakin 2-3 cm lyhemmät kuin muiden, jopa 2 luokkalaisillakin on saman kokoiset kädet ja jalat, tai isommat!? :D kiitos vastauksista<3
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mun mielestä toi on jotenki söpöö

Äänestä

No mä oon sua sentin pidempi ja mun jalan koko on 40

Äänestä

No mä oon sua sentin pidempi ja mun jalan kokl on 40,5

Äänestä

Ihan normaalii, siis ei toi sairaus ole jos sitä meinaat. Yhel pojal oli 6. luokal kengännumero 55. Kengät joutuu ehkä teettämään mut ei siinä muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pienet-välineet kirjoitti:

Onko normaalia, että 157,5 pituisella on 32-33 jalankokona? :D (mutta kengät on yleensä isommat) ja kädetkin on ainakin 2-3 cm lyhemmät kuin muiden, jopa 2 luokkalaisillakin on saman kokoiset kädet ja jalat, tai isommat!? :D kiitos vastauksista<3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu