The Waters hotel Khao Lak

Bruudi

Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? Onko huoneet hienoja, hotellin sijainti hyvä, aamupala riittoisa? :)

12

2185

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hellu37

      Ei kokemusta juuri tästä, mutta muista Katathani-ketjun hotelleista kyllä sekä Khao Lakissa että Phuketissa. Tasokkaita hotelleja ne ovat kaikki, joten enpä usko, että tulet pettymään. Sijainti näyttää aika kivalle, lyhyt matka Bang niangin ravintoloihin ja keskustan suuntaan pääsee kätevästi vaikka rantaa pitkin kävellen.

    • khaolak2015ja16

      On kokemusta ennen kuin hotellia laajennettiin ja oli siis silloin Monochrome resort. Nämä huoneet ovat edelleen käytössä ja olivat ainakin siistejä ja palvelu pelasi. Hotellin sijaintia on aluksi vaikea löytää, on hieman syrjässä. Pääkadulta käännytään 7elevin kohdalta vasemmalle (Phuketista päin tultaessa) ja tätä tietä kuljetaan hetken aikaan ja käännytään vasemmalle. Tarkemmin hotelli on bang niangin markkinoiden takana, merelle päin. Ruokapaikkoja on lähistöllä sopivasti, rahanvaihtopisteitä ja muita kojuja myös. Merelle ei pitkä kävelymatka, mutta itse käytämme skootteria mitä myös suosittelen niin pääsee vähän pidemmälle liikkumaan. Skootterit vuokrasimme tästä sivutieltä kun elevenin kohdalta käännyimme vasemmalle. Oli ravintola samassa, skootterit siinä ylätasanteella esillä. Aamupala on myös hyvä, itselleni ainakin kelpasi. Oli kaikki perus aamiaisen tarpeet. Ja hedelmiä. :P

    • withboomboss

      Tsekkaa tubesta synny in thailand. Sieltä löytyy vlogi kyseisestä hotellista.

      • samesame

        Siis sunny.


    • Sämyli

      Juuri kotiutuneena The Waters hotellista 3vkon lomalta, voin kertoa kys.hotellin olevan loistava.
      Itse majoituimme mataliin rivitalotyyppisiin rakennuksiin, joista suora käynti altaalle, sekä -ylä, että alakerrrasta.
      Sijainti on paras mahdollinen, rauhallinen, samalla lähellä kaikkea. Markkinat ihan nurkan takana. Ruokapaikkoja jollei satoja, niin ainakin useita kymmeniä.
      Allasalue siisti ja todella iso, rauhallinen. Ei tuolivaraushelvettiä!
      Aamupala olisi voinut olla monipuolisempi. Ei huono, mutta niukka Thaihotellien mittapuun mukaan.
      Hotellilla ei omaa rantaa, mutta rannalla useita pikkukuppiloita, joilla ilmaiset aurinkotuolit asiakkaille. Matkaa rantaan alle 500m.

    • yyteritär

      Onkohan tämä hotelli ens talvena jollain Aurinkomatkoilla tms??

      • ExPakettiNykOmatoimi

        Mitä jos matkustaisit ilman matkatoimistoja huomaat eron. Voit lentää juuri sinä päivänä kun haluat. Voit itse päättää lomasi pituuden ja saat hotelleista aina paremman huoneen kuin matkatoimiston kautta. Waters hotellilla on omat nettisivut sieltä vain rohkeasti varamaan. Ei omatoimimatkat sen hankalampia ole kuin valmismatkat melkeinpä päinvastoin.


      • yyteritär

        Omatoimisuus vaan ei aina tule yhtään halvemmaksi. Ainakaan kalliimmissa hotelleissa. Lisäksi omassa työssäni lomat täytyy ottaa täysille kalenteriviikoille, joilloin eka mahd lähtöpv on pe-ilta. Suosin suoria lentoja, joka maksaa lähes tonnin per hlö. Aurinkomatkoilta kun saa nuo molemmat plus vielä lapsialennukset, on valinta aika selvä.


    • Sulada12

      Alkuperäinen kysyjä kyseli kokemuksia hotellista. Jokainen reissaa tyylillään, sinä ehkä omatoimisesti, joku toinen matkatoimiston kautta. Onko väliä?

      Näköjään joillakin on pakkomielle tulla kommentoimaan tyhmästi ja kertomaan mielipiteitään kaikille.

    • SaBu

      Löytyykö tuoteimpia kokemuksia kyseisestä hotellista.
      Matka varattu Joulukuulle ja ekaa kertaa Thaimaahan matkakäy.

      • jonttu43

        Alkuvuonna viikko vietetti ko.hotellissa. Tykättiin kovasti,meillä oli toinen huone suoralla käynnillä altaaseen ja toinen huone yläkerrassa,josta raput altaaseen. Aamupala varsin riittoisa, hyvin tuli syötyä. Hotellin lähistöllä paljon ruokapaikkoja j a markkina-alue ihan lähellä. Rannalle käveli n. 5min. Voin suositella, mekin menossa taas joulukuussa samaan hotelliin!


    • Aurinkopaistaa

      Neljä kertaa kyseisessä hotellissa olleena, taso/laatu on vain parantunut vuosien aikana. (Vaikkakin aina ollut hyvää!) Viimeksi oltiin Helmikuussa. Tosiaan huoneita löytyy noista 3mesta ”kerrostalo” tyypin taloista, jotka ovat niitä vanhempia, mutta kuitenkin siistejä. Nämä uudet kahden kerroksen talot ovat sitten hulppeempia. Hotellilla on hyvä aamupala ollut aina, kaikkea löytyy. Myös hyvä ravintola iltaisin, hieman kalliimpi kylläkin. Palvelu pelaa hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1692
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      893
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      96
      653
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe