Vm. -12 Kasikka tuli hankittua ja huomasin etten saa mp-3 -tiedostoja kuulumaan usb-tikun kautta. BT toimii puhelimella soitettuna ja siitä musiikkia striimattuna, mutta kun ei viittis sitä kapulaa pitää koko ajan laturissa pidemmällä matkalla. Tikkua laitettaessa tulee huomautus, että usb detected, eli tunnistaa, mutta ei ala lukemaan. Ohjekirjan mukaan yritetty toimia, mutta ei vaan soi, mikä avuksi?
Qashqain usb-väylä ei pelitä
handeande
4
182
Vastaukset
- fkkbc
Jotkut tikut toimii jotkut ei...
- handeande
Toimii toisessa ja edellisessäkin toimi moitteettomasti. Kannattaisko kokeilla toisella tikkumerkillä?
- yksimahdollisuus
Kai sulla on varmasti siinä muistikulla oleva tiedostojärjestelmä muotoa FAT32 eikä NTFS? Osa musiikkilaitteista eivät tue NTFS tiedostojärjestelmää.
- handeande
Tikun alustus ja tiedostojen uudelleen siirto siihen takaisin sai homman taas pelittämään. Eli toimii, mutta harmittavasti aloittaa aina soittamaan sitä tikkua käynnistyksen jälkeen, jos on paikoillaan. Radiokin menee aina käynnistyksen jälkeen 1. muistipaikalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017333
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj615045- 794699
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?744637- 1324168
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️293442Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82948- 492530
- 392478
- 2122321