Kysymys vaatteista?

Yeti19

Mitkä housut ovat mielestänne ns. parhaat? Condivo 14 verkkarit vai kollarit (Collegehousut)? Kummat ovat mukavammat jalassa? Tyylikkäämmät? Voiko käyttää esim.koulussa?

Tyhmä kysymys mutta Googlettaminen ei antanut vastausta...

Havainnollistavat kuvat jos joku ei tiedä mistä puhutaan. :)
Kollarit: http://image1.superdry.com/static/images/products/upload6894039031968103431.jpg
Condivo 14 verkkarit: http://g.nordstromimage.com/ImageGallery/store/product/Large/3/_8617883.jpg

Olen kyllästynyt farkkuihin, joten ajattelin kokeilla jotain muuta.

9

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastailen

      Condivot ehdottomasti paremmat!

    • kollarijätkä

      Kollarit ei näytä niin juntilta.

      • hyiiikolleget

        Kollarit nyt vasta juntilta näyttää! Jotku vähä ohuemmat varsinkin näyttää ihan kalsareilta.


    • freeballerboy

      Jos pitää valita kollarit tai Adidas Condivo verkkarit niin mun mielestä Adidas näyttää paremmalta ja on kans käytännöllisemmät. Pitää paremmin tuulta ja kosteutta mut ei ne silti talvella kovin lämpimät oo tai ainakaan pakkasella. Onhan ne aika ohuet joten paremmin sopii kesällä ja varsinkin jos on tiedossa liikuntaa.

      Jos oot farkkuihin kyllästyny ja haluut jotain muuta niin mites chino housut? Aika rennot ja näyttää hyvältä. Ei oo kuitenkaan sama asia ku farkut ja on paljon eri väri vaihtoehtoja. Jotku on jopa aika lämpimiä jos ei sit kehtaa toppahousuja pakkasilla käyttää.

    • AlexDeLarge

      No nuo Adidaksethan on nyt se muoti`meta`, et jos haluaa pelata varman päälle niin pidä niitä. Kukaan tuskin kattoo oudosti, onhan nuo nyt vähintään yläasteilla ihan päivittäinen näky. Ite tykkään enemmän pitää kollareita, ovat mielestäni makeamman näköiset, oikein mukavat sekä antavat rennon hiphopmaisen ilmeen. Tosin pidän vähän leveämpiä kuin linkin kuvassa.

      Itse siis suosisin kollareita (tummanharmaat, vähän löysät sekä nilkoista kiristetyt parhaita) mutta jos haluat olla muodikas, niin ostat Adidakset.

      • hyiiikolleget

        En kyllä ymmärrä mitä makean näköistä kollareissa on?! Näyttää hemmetin lapselliselta täysikasvuisten päällä.


    • freeballerboy

      Tarviiks ne just condivo verkkarit olla? Eiks Adidas tuulihousut ois yks vaihtoehto?

    • 4B4F4B

      En itse käyttäisi kollareita tai verkkareita missään muussa tilanteessa kuin liikuntatilanteessa. Sillä niiden pitäminen arkihousuina viestii sitä ettei ole tyylikäs tai edes hieman aikuismainen. Pidä ennemmin chinoja tai farkkuja, sillä niitä pidetään paljon tyylikkäämpinä arkitilanteissa kuten koulussa.

      • puolustajaaaa

        Miksi kouluikäisen pitäisi olla "aikuismainen"? Itse ainakin tykkään kummistakin vaihtoehdoista...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe