Kysymys vaatteista?

Yeti19

Mitkä housut ovat mielestänne ns. parhaat? Condivo 14 verkkarit vai kollarit (Collegehousut)? Kummat ovat mukavammat jalassa? Tyylikkäämmät? Voiko käyttää esim.koulussa?

Tyhmä kysymys mutta Googlettaminen ei antanut vastausta...

Havainnollistavat kuvat jos joku ei tiedä mistä puhutaan. :)
Kollarit: http://image1.superdry.com/static/images/products/upload6894039031968103431.jpg
Condivo 14 verkkarit: http://g.nordstromimage.com/ImageGallery/store/product/Large/3/_8617883.jpg

Olen kyllästynyt farkkuihin, joten ajattelin kokeilla jotain muuta.

9

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastailen

      Condivot ehdottomasti paremmat!

    • kollarijätkä

      Kollarit ei näytä niin juntilta.

      • hyiiikolleget

        Kollarit nyt vasta juntilta näyttää! Jotku vähä ohuemmat varsinkin näyttää ihan kalsareilta.


    • freeballerboy

      Jos pitää valita kollarit tai Adidas Condivo verkkarit niin mun mielestä Adidas näyttää paremmalta ja on kans käytännöllisemmät. Pitää paremmin tuulta ja kosteutta mut ei ne silti talvella kovin lämpimät oo tai ainakaan pakkasella. Onhan ne aika ohuet joten paremmin sopii kesällä ja varsinkin jos on tiedossa liikuntaa.

      Jos oot farkkuihin kyllästyny ja haluut jotain muuta niin mites chino housut? Aika rennot ja näyttää hyvältä. Ei oo kuitenkaan sama asia ku farkut ja on paljon eri väri vaihtoehtoja. Jotku on jopa aika lämpimiä jos ei sit kehtaa toppahousuja pakkasilla käyttää.

    • AlexDeLarge

      No nuo Adidaksethan on nyt se muoti`meta`, et jos haluaa pelata varman päälle niin pidä niitä. Kukaan tuskin kattoo oudosti, onhan nuo nyt vähintään yläasteilla ihan päivittäinen näky. Ite tykkään enemmän pitää kollareita, ovat mielestäni makeamman näköiset, oikein mukavat sekä antavat rennon hiphopmaisen ilmeen. Tosin pidän vähän leveämpiä kuin linkin kuvassa.

      Itse siis suosisin kollareita (tummanharmaat, vähän löysät sekä nilkoista kiristetyt parhaita) mutta jos haluat olla muodikas, niin ostat Adidakset.

      • hyiiikolleget

        En kyllä ymmärrä mitä makean näköistä kollareissa on?! Näyttää hemmetin lapselliselta täysikasvuisten päällä.


    • freeballerboy

      Tarviiks ne just condivo verkkarit olla? Eiks Adidas tuulihousut ois yks vaihtoehto?

    • 4B4F4B

      En itse käyttäisi kollareita tai verkkareita missään muussa tilanteessa kuin liikuntatilanteessa. Sillä niiden pitäminen arkihousuina viestii sitä ettei ole tyylikäs tai edes hieman aikuismainen. Pidä ennemmin chinoja tai farkkuja, sillä niitä pidetään paljon tyylikkäämpinä arkitilanteissa kuten koulussa.

      • puolustajaaaa

        Miksi kouluikäisen pitäisi olla "aikuismainen"? Itse ainakin tykkään kummistakin vaihtoehdoista...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      203
      6461
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      263
      4372
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3565
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      108
      3382
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      57
      3382
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2856
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      243
      2437
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      75
      2417
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2346
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1941
    Aihe