Saksanpaimenkoiraliiton lehti numero 53

porkkanapunajuurikasvis

Lopetetaanko julkaisu hyödyttömänä kokonaan? Koko lehti samaa pääosin valheeseen perustuvaa jankutusta täynnä vuosi vuoden jälkeen.

5

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2010å

      Ei varmaan voita hyödyttömyydellään spanieli lehteä. Se menee kopiokoneesta läpi neljästi vuodessa.

    • RosvoRudolfRave

      Eikö lehti voisi olla sähköinen ja lyhyt, näyttelytulokset kuvineen, ipotulokset listattuna, kansalliset tulokset listattuna, ajankohtaiset ja tulevat tapahtumat, sääntömuutokset jne. tämmönen infopaketti vaan mitä on tapahtunut, missä mennään, mihin ollaan menossa. Mitään helvetin järkeä maksaa tuosta lehdestä liiton jäsenten jäsenmaksuilla liki 40,000,- euroa per vuosi.

      • EräsReivaaja

        Parempi jos ei tulevista tapahtumista kerrottais missään etukäteen..


    • ettäsilleenmustikka

      Mitenkäs sitten jos ei jäsenmaksua makseta kahden kuukauden kuluessa eräpäivästä, eli liitonko jäsenyys sitten loppuu sen jälkeen siihen vaikka olis kuulunut siihen 40 vuotta? Ja jos takaisin jäsenyyttä jossain vaiheessa hakee, toimii sama pärstäkerroinmekanismi kuten keskustelufoorumillakinKO?

      • halvanmaukastalakritsa

        No mutta eikö ihminen voi välillä poissa jäsenlistoilta jos esimerkiksi on koirattomana


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22522
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9747
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7697
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6469
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6196
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      63
      5805
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      56
      5290
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5193
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4539
    Aihe