Scfi-kirjoista tai elokuvista, joissa pohditaan, mitä tapahtuisi, jos saisimme yhteyden maan ulkopuoliseen älyllisen sivilisaation. Enkä tarkoita mitään kauhu tai maailmojen sota -juttuja, joita kyllä riittää etsimättäkin. Kaipaan älyllistä pohdintaa esimerkiksi, miten yhteiskuntamme kestäisi tiedon meitä paljon edellä olevasta sivilisaatiosta, joka tietää meitä enemmän maailmankaikkeudesta, mutta ei ole kuullutkaan jumalistamme.
Olisiko antaa vihjettä
Juupajoki
2
156
Vastaukset
Eikähän FarScape-sarjassa ollut jokin tuollainen jakso.
Kurt Vonnegut kirjoittaa useissakin kirjoissaan tralfamadorelaisista ja muistakin MUÄ-porukoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611401IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3537804Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut872584Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?932159Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1392025Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61601- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521054Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26888MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782