Suunnitteilla yhdistetty aurinko- ja urheiluloma Espanjaan. Onkohan Malagan lähistöllä mahdollista harrastaa vauhdikasta rullaluistelua (nopeus n. 20-25 km/h), ts. löytyykö aurinkorannikolta vähintään muutaman kilometrin pituista reittiä, joka olisi autoista vapaa ja asfaltti on tasaista? Yleensä luistelulenkit noin 30-50 km pituisia, joten ihan muutaman sadan metrin reittiä ei viitsisi edestakaisin luistella.
Paikkojen nimet, valokuvat reitistä jne ovat tervetulleita. Myös vinkit muualta Etelä-Espanjasta ja Kanariansaarilta otetaan kiitollisena vastaan :)
Rullaluistelukohteita Aurinkorannikolla?
Supersporttaaja
2
135
Vastaukset
- Cochescochescoches
Valitettavasti aurinkorannalla on autoja ihan joka paikassa. En voi suositella.
- Anonyymi
Skeittipuisto Miramarin vieressä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait52878- 392517
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381383- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32776
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi26632Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596