Hei!
Mikä ihme juttu Firefoxissa on kun esim. joitakin videoita kun yrittää katsoa niin ilmestyykin , että tarvitaan liitännäinen ??????? !!!!
Siis, mitä V* !
Miten tuon "liitännäis" ilmon saa pois lopullisesti ? Missä on ongelma ?
Kiitos avusta !
Firefox ja liitännäiset ???
11
177
Vastaukset
- mitähähtäh
Mitäpä jos asentaisit mitä tarvitset http://images.devs-on.net/Image/OxTIsglFY4z9tDWJ-Region.png .
Vaikea esim. flash-sisältöä näyttää, jos ei ole tarvittavaa soitinta. - chromettaja1
Firefox vaatii säätämistä:D Chrome ei vaatisi..
- vakoilee
Chrome vakoilee, Firefox ei.
- vakoilevaselain
vakoilee kirjoitti:
Chrome vakoilee, Firefox ei.
Sekin vakoilee:D
- papusenvaskaa
vakoilevaselain kirjoitti:
Sekin vakoilee:D
Foxeissa on sentään säädettävissä http://images.devs-on.net/Image/UtqPudvsiP0i2F6n-Wholescreen.png .
- big-query
"Googlen palveluiden piiriin siirtyvät esimerkiksi Spotifyn keräämän datan tallennus ja analysointi. Wiredin haastattelema analyytikko Dave Bartoletti Forrester Researchilta arvioi, että Googlen valttina kilpailussa oli nimenomaan sen data-analyysipalvelu BigQuery."
- Chrome_on_sontaa
Chrome vaatii yhtäpaljon säätämistä kuin FireFox mutta on toimivuudeltaan paljon surkeampi. Monet nettisivut eivät toimi ollenkaan Chromella, FireFoxilla (ja muilla selaimilla) toimivat mainiosti.
- eivoisäätää
papusenvaskaa kirjoitti:
Foxeissa on sentään säädettävissä http://images.devs-on.net/Image/UtqPudvsiP0i2F6n-Wholescreen.png .
Ei ole:D
- eiflashongelmia
Chrome_on_sontaa kirjoitti:
Chrome vaatii yhtäpaljon säätämistä kuin FireFox mutta on toimivuudeltaan paljon surkeampi. Monet nettisivut eivät toimi ollenkaan Chromella, FireFoxilla (ja muilla selaimilla) toimivat mainiosti.
Paljon vähemmän kun kaikki valmiina:D
- vallitropunen
eiflashongelmia kirjoitti:
Paljon vähemmän kun kaikki valmiina:D
Tuolle ÄO:llä varustetulle pitääkin kaikki tuoda valmiina.
Silti olet väärässä tässä asiassa poislukien Flashin. Sen asentaminen kestää normaaliälyiseltä n. 15 sekuntia, päivitys automatisoitu. - mammuttiselainpaskaa
vallitropunen kirjoitti:
Tuolle ÄO:llä varustetulle pitääkin kaikki tuoda valmiina.
Silti olet väärässä tässä asiassa poislukien Flashin. Sen asentaminen kestää normaaliälyiseltä n. 15 sekuntia, päivitys automatisoitu.Oikeassa olen:)
On valmiina
- Flash
- PDF lukia
- Varmuuskopiointipalvelu
- Käyttäjätilit
- Google kääntäjä
Mammuttiselaimessa ei moinia näitä edes ole ja jumittelee niin usein että hehheh:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94033Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423567Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421883- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee371789Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131439- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641155