Nyt voin katsoa vain pystykuvaa., miten käännetään vaakaan?
Miten lenovon ruudun saa käännettyä
Anuanuanuanu
4246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Alkuperäinen jatkaa: siis löysin ' näytön automaattinen kierto ' toiminnon vasemmasta ylänurkasta. Mutta se ei toimi oikrin. Jos annan automaattisem kierron olla päällä, niin jos menen pötkölleen niin ruutu menee pystöön mitä en halua. Jos taas lukitsen kierron, niin näyttö pamahtaa samantien pystöön riippumstta teenkö tuota pystyasennossa vao vaakassa.
Miten saan siis ruudun vaakaan lukittua????!!???
No tarpeeksi kun googlasin niin google alkoi ehdottaa Rotation locker -sovelluksia. Asensin ja johan toimii. Voi pakottaa esim vaakaan. Kiitti vaan kaikille tyhjästä.
24 minuuttia meni josta osa ajasta meni tänne kirjoitteluun, oliko järjevää, miksi et heti kokeillut googlata, pitääkö kaikki tarjota vadilla?
Niin meinaat että täällä on keskellä yötä joku vastaamassa typeriin kysymyksiisi alle vartin varoajalla? Vitun pässi :D
Kohta varmaan vastaat vielä tähän, miksipä et vastaisi, kun partioit täällä 24/7.