Onko pikkukoneen automaatti kuiva- vai märkäkytkimillä? Volkkarilla on pikkukoneissa kuivakytkinautomaatit, joihin vaihdetaan uudet kytkimet aina(?) isossa huollossa.
1.0 Powershift kuivakytkimillä?
8
246
Vastaukset
- Anglia_63
Focuksen automaatit bensakoneella (1.0/1.5l) on perinteisellä momentinmuntimella varustetulla 6- portaisella automaattivaihteistolla. Dieselautomaatit Poweshift vaihteistolla (kaksoiskytkin) märillä kytkimillä. Fiesta 1.0 110 hv automaatti on Poweshift kuivilla kytkimillä.
- Anglia_63
Fiesta 1.0 100hv eikä 110
- nipponkippon
Onko Aisinin valmistama automaatti.
Voi sitten kestää. - megaaninenlaite
valencia oli vijjerikytkimellä aina! eli tämäkin todennäköisesti on...
- näillämennääntaas
VW konsernin DSG7 on kuivakytkimellä, eikä siihen nyt sentään joka isossa 60 tkm huollossa kytkimiä vaihdella, ne vaihdetaan silloin kun on tarvis. Mulla vaihdettiin edellisessä Passatissa 120 tkm lootaan kytkin.
- näillämennääntaas
Mites tossa momentinmuunnin (perinteinen) automaatissa, vaihdetaanko siihen öljyjä kuinka usein?
- valeco
valenciassa ei ole muunninta! se on meekaaninen vijjeri!
- näillämennääntaas
Mä mistään valenciasta kysynytkään, vaan momentinmuuntimellisesta, joka on 125 hv A6 2016 focuksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322953- 61341
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201296Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701171- 441129
- 371001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38991Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133947- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36867