Maaliskuussa. Perjantaina aamupäivällä lähtö ja maanantaina takaisin iltapäivällä, voi mennä iltaankin. Mistä saa edullisimmin, matkatoimistosta koko paketti kerralla vai kannattaako ostaa laivamatka ja hotellit erikseen? Mistä saa halvimmalla? Alle 200 eurolla pitäisi saada, enempää en maksa. Enkä mihinkään hostelliin mene.
Kolme yötä Tallinnassa
Viroon.pitkästä.aikaa
21151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kysele niin saat selville. Hinnat vaihtelevat.
Et alle kahdella sadalla saa laivamatkoja ja kolmea yötä kunnollisesta hotellista mitenkään, menee väkisinkin yli. Tietysti jos jotkut murjut kelpaa on tilanne toinen.
Kolme yötä ens pe-ma matkoineen 130€. Matkat Eckeröllä ja majoitus netistä välitysfirman kautta 1hh huone Metropolissa.
Älä valehtele, et saa matkoja ja kolmea yötä Metropolissa 130 eurolla.
No, nyt huoneen hinta on noussut 6 € eli on 107€: hotels.com. Meno Eckeröllä 9€: miniristeily eli jäätkin Tallinnassa pois. Paluu Eckeröllä 19€: normaali reittimatka. Hinta nyt yhteensä 135€.
Päivitystä huoneen hintaan, 101€: momondo.fi vastaavia hintoja saattaa löytyä muiltakin välitysfirmoilta.
miks välitysfirma, kun suoraan hotellista bookata ja liput Eckerö
http://www.trivago.fi/?iSemThemeId=8554&geo_distance_item=99167&item=99167&sem_keyword= hotel metropol tallinna&sem_creativeid=90824476614&sem_matchtype=b&sem_network=g&sem_device=c&sem_placement=&sem_target=&sem_adposition=1t4&sem_param1=&sem_param2=&sem_campaignid=176017494&sem_adgroupid=10975994694&sem_targetid=aud-83021163157:kwd-50647347549&sem_location=2246&cip=358126000213
Joo mutta tässä välitysfirman hinnassa se 3 yötä 1 hengen huoneessa 4. - 7. 3. on 91€ kun 77 eurollakin saa saman.
Toi linkkis ei vie hotellin varaussivulle vaan välitysfirman eli hotels.com varaussivulle. Tosta pääset hotellin varaussivulle:
http://www.metropol.ee/fi/broneering/
Näyttäs olevan 04-07.03 hinta 135€ ilman aamiaista. Aamiaisella 147€.
Matkat tietysti tuon päälle.
Jos haluaa maksaa ylimääräistä niin siitä vaan. Samaa kannattaa tehdä laivallakin: ostaa 2 lippua mutta menee yksin.
"Omatoimisesti" sisäluku tökkii. Sivu on trivagon, ei hotels.comin.
Viro ei ole perseaukistenmaa........
Esimerkiksi 4. - 7.3. (pe-ma) 1 hengelle hotelli Dzingel 99€, Dorell 92€. Hostellit on sitten eri asia.
Sama aika, keskustassa oleva Metropol : 90€
Millainen tuo Metropol on?
4. - 7.3. 1 hengen huone hotelli Center keskustassa (Narva maantee 24) yht. 77€. Hotels.com hinta.
perus hotelli.ei mitään luxusta,mutta siainti hyvä.
Yllä jo onkin useita loistavia tietoja, joiden pohjalta osaat etsiä sitä edullista mutta silti itsellesi kelpaavaa pakettia tai majoitus laivamatka-yhdistelmää. Tallinna on kiva kohde juuri viikonloppumatkalle ja kaupunkilomalla suosittu vaihtoehto. Olet ulkomailla mutta et kuitenkaan kaukana, eikä matkasta tarvitse pulittaa maltaita. Muita loistavia kaupununkilomakohetita viikonlopulle, tai pidemmäksikin aikaa, voi jokainen katsastaa sivustolta http://kaupunkilomalle.com/
Lisää, Metropol 4.3. - 7.3. 1 hengelle yht. 72€. Hotels.com.
Vinkkarin päiväristeily klubilaisille alk. 3€ (voi käyttää pelkän menon) ja Eckerön tarjous alk. 5€/päivä tai suunta.
Tallinna on rosvojen ja huijarien pesäpaikka, siellä pääsee rahoistaan, ikinä en sinne enää mene!
Pysy poropoika vaan siellä äidin helmoissa äläkä edes suunnittele mitään reissuja.