Aloittelijaa kyrsii

Otsikko kertoo kaiken. Olen ottanut Levillä ollessani 2 × 90 minuutin yksityistuntia ja kuulemma "kaikki" oppivat laskettelemaan tuossa ajassa...paitsi minä. Vituttaa ihan suunnattomasti.

Mikä on vikana kun en opi kuin auraamisen ja hieman kääntymään auraamalla tuossa ajassa? Sitten kun viedään isompaan mäkeen niin pitää tulla auraamalla alas ja minunkin kuntosalia harrastaneena ihmisenä täytyy sanoa että jalat väsyvät ensimmäisen 50 metrin jälkeen. Miksei sitä Slalom käännöstä voi opettaa heti?

Toinen kärsivä ovat lättäjalkani. Niitä pakottaa monoissa ihan sikana. Ehkä se,onkin yksi syy huonoon oppimiseen kun kipua pitää koko ajan ajatella. Mene JA tiedä.

Onko kenelläkään siis kokemusta siitä miten kauan tuohon opetteluun menee että uskaltaa alkaa itse laskemaan vai olenko toivoton tapaus? Entä noi monot :löytyykö latuskajalalle sopivia? Vai olenko ihan toivoton tapaus?

0

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

        Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
        Maailman menoa
        233
        1789
      2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

        Missä meni pieleen?
        Ikävä
        186
        1591
      3. Kauhavan häiriköijistä

        Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
        Kauhava
        45
        1192
      4. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        49
        917
      5. Auto ajoi päälle?

        Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
        Kuusankoski
        14
        750
      6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

        Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
        Kauhava
        30
        741
      7. Sama ransetti taas!

        Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
        Hyrynsalmi
        21
        730
      8. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        37
        715
      9. Viimeinen lankafest

        Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
        Puolanka
        23
        692
      10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

        Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
        Ikävä
        46
        627
      Aihe