Muita, jotka aikoo hakea Joensuuhun opiskelemaan psykologiaa? Miten luku-urakka edistyy?
Psykologian pääsykoe Joensuu 2016
Chiar
5195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä! Välivuosi kuitenkin luultavasti edessä ku tän vuoden abi oon. Kirjotukset painaa päälle ja en aio jättää lukematta koska menestyin hyvin syksyllä ja tiedän handlaavani nämäkin aineet niin aion saada hyvät numerot jotta pääsisin ens vuonna yhteispisteillä hakemaan:) en kerkeä siis ennen kirjoitusten loppumista kun lukaisemaan kirjat kerran läpi, mutta sitten huhti-toukokuun luen vaikka 24/7 :D mutta en silti pidä katastrofina jos ei ekalla onnistu - harva pääsee suoraan lukiosta, näin olen kuullut.
Joko sä oot miten paljon lukenu?
Minä myös! En oo vielä aloittanut lukemista kirjoitusten vuoksi, mutta viimeistään ensi kuussa alan käymään kirjoja läpi. Toivottavasti motivaatio säilyy koko kevään! Miten muilla? Miten paljon aiotte lukea/haetteko muualle?
Kannattaa tosiaan panostaa ensin kirjoituksiin. Hyvällä todistuksella on helpompi hakea opiskelemaan.
Sain juuri kirjat luettua ekan kerran läpi. Tosin tuntuu, ettei kovin paljon jäänyt mieleen. Täytyy vaan alkaa kerrata ja tehdä muistiinpanoja yms.
Miten lukeminen edistyy..? Osallistutteko valmennuskurssille?