Vääränlainen liitin?

maalaispoikaoon

Miten ne viivakoodit luetaan jariksessa?
Ostin ihan uuden viivalukijan tekniseltä mutta ei käy se liitin jarikseen jossa isompi se pistorasija ja
Jariksen vilkkuvalo palaa kahta väriä kun laitan pakin päälle ja error majakka sytty myös ja naapurinpoika käski lukija jotain viivakoodeja podaliittimestä tai jostai ?

3

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pistänkaasuakainaloon

      Laskujenmaksussa pääset hyvin alkuun viivakoodinlukijalla. Helpompi maksaa kuukauslyhennykset jarriksesta, ei tartte niin paljo näppäillä!
      Vikakoodinlukija on erikseen!

    • Sääliksi_käy

      Parempi ostaa vain sellaisia vempeleitä, joista tietää edes käyttötarkoituksen ja joita tietää myös osaavansa käyttää!

      Sepustuksestasi päätellen taidat olla aika tyypillinen Toyota-kuski.

      • Vikaviiva

        Jos poju ilmoittaa olevansa jaris/Jaris-kuski ja osoittaa kysymyksenä Yaris-palstan asemesta Corolla-palstalle, ei ole ihme että hän ostaa viivakoodinlukijan lukeakseen sillä vikakoodeja. Turha ihmetellä myöskään automerkin valintaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      177
      6764
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      115
      3204
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      104
      1895
    4. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1689
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      64
      1676
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      1
      1569
    7. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      38
      1556
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      15
      1363
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1320
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      65
      1265
    Aihe