yritti kahteenkertaan maksattaa

kuttaperka

Tilausliikenne Hokkinen ky yritti maksattaa kahteenkertaan saman matkan,Nuori kuljettaja ilmeisesti luuli että olin liian päissäni enkä muista mutta enpä ollutkaan.Maksoin kyydin pankkikortilla ja kuinka ollakkaan samasta kyydistä tuli lasku kotiin,pankista ja tiliotteesta kävi ilmi että olin maksanut kyydin pankkikortilla kyseisenä iltana.ilmeisesti nuori kuljettaja on saanut ohjeet Taksiyrittäjältä eli pomoltaan miten pitää toimia humalaisten asiakkaiden kanssa.JOS TALLAISTA TAPAHTUU JATKOSSAKIN NIIN KYLLÄ TAKSI LUVAT LÄHTEE.

7

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juoppomikäjuoppo

      Mitä tänne iniset eikö ole munaa mennä sanomaan suoraan kuskille??tyypillistä selän takana kitinää laukaan juntilta

      • dshkasjda

        Oletko noin urpo ettet ymmärrä että tietysti on ilmoittanut asiasta.Johan se on järkeen käypä juttu.Tuskin on niitä 2 eri laskua maksanut vaan teki ilmoituksen turhasta laskust...URPO !!!


      • buuaahaaa

        Urpoja sillä kylällä riittää taitaa hautuumaalla olla fiksuimmat


      • kutaperka

        kävin kyllä taksikopilla sanomassa kyseisestä asiasta,sen illan nuori taksisuhari ei ollut paikalla.Muut paikalla olleet kummastelivat asiaa.EIHÄN SAMASTA MAKSETUSTA KYYDISTÄ TULE KOTIIN ERILLISTÄ LASKUA.Mitäs vittua itse tänne iniset oletko itse taksiuhri vai kokoomukselainen.


      • kuttaperka

        Urpojahan me kaikki olemme,Siis oletko itse taksisuhari vai kokoomukselainen stupukka fani.


    • aaahaaa

      Mulla on aina oma hovikuski se kuskaa mut vessaankin kuselle eikä maksa mitään

    • näin

      kyllä ne kovasti yrittää

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      70
      3287
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1881
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1269
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1068
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      1002
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      936
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      895
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      879
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      810
    Aihe