Kerrostaloissa asuu ihmiskunnan pohjasakka. Siellä ei tehdä muuta kuin juodaan kiljua, lauletaan nuotinvierestä ja kenties piereskelläänkin.
Pohjasakkaa
7
132
Vastaukset
- lhgy
Runkataankin välillä, kun naapurin akalla on japaninlippu-päivät. Mene sinä lampaita jahtaamaan, savitappi.
- TommiTeodor
Mistä näitä aloittajan ja hänen säestäjänsä kaltaisia ääliöitä oikein sikiää tänne palstalle kirjoittelemaan???
- Huovgicgivuibuobpi
pohjasakka
nesteen pohjalle jäävä kiinteä muodostuma tai niiden joukko - töydelinenelämä
Minä olenkin voittaja kun asun omakotitalossa ja käydään vaimon kanssa joka perjantai prismassa ostoksilla. Lauantaina harrastetaan seksiä saunan jälkeen kun lapset on laitettu nukkumaan.
- KuppiMaitokahvia
No joo, on siinä meillä yhdenlainen järjen jättiläinen.
Meidän kerrostalokämpässä asuu rakennustekniikan diplomi-insinööri, lukion kieltenopettaja, koneenrakennuksen diplomi-insinööriksi opiskeleva poika ja lääkäriksi opiskeleva tyttö.
Kiljua emme juo milloinkaan, emme luultavasti edes osaisi valmistaa sitä. Vuodessa juomme olutta pari 24-pakkausta, erilaisia viinejä ehkä kymmenkunta pullollista, väkeviä kenties noin pullollisen. Teemme kotonamme toki paljon kaikenlaista muuta, aika paljon töitä. Huhtikuusta lokakuulle vietämme paljon aikaa kesäasunnoillamme Kanta-Hämeessä ja Italiassa, jossa käymme aina myös talvisin.
Nuotin vierestä meillä ei kyllä lauleta, tyttäremme opiskelee lääketieteellisen ohessa laulua, poikamme soittaa pianoa ja klassista ja sähkökitaraa niin hyvin, että tienaakin vähäsen levyttämällä ja keikkailemalla silloin tällöin.
Piereskely lienee ihmisen normaalia toimintaa. Meillä se tapahtuu vessassa. - teitäparempi
Kerrostaloluuserit kusee kiljupäissään lavuaariin
- meparemmat
Aloittaja taas on siinä sakassa sikinyt ja syntynyt ja on todellinen voittaja olevinaan kun kiljupöhnältään ehtii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275353
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34687- 1561747
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551456Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141292Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike221122- 931114
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.701013viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2091004- 37849