Onko kokemuksia kyseisestä hotellista? Huoneet, siisteys, henkilökunta, aamiainen ym.
Hotelli The Leaf Oceanside
2
637
Vastaukset
Olin huhti-toukokuun vaihteessa oceansidessa. Huhtikuussa oli paljon saksalaisia, ja toukokuussa paljon thaikkuja.
Odotukset eivät olleet kovin korkealla. Hotelli oli ennen countryside, ja silloin oli paljon kriittisiäkin mielipiteitä. Hintakin oli edullinen n. 1000thb yö aamiaisella.
Olin kuitenkin positiivisesti yllättynyt. Huone oli siisti ja hyväkuntoinen. Ei juurikaan kulumisen merkkejä ainakaan omassa huoneessani ollut. Siivojien perässä kulki joku tarkastaja, ja kirjoitti raportteja. Oli tiukan tuntuinen. Siivoojat oli sen sijaan mukavia rentoja ahekeria. Muutenkin palveluhenkilökunta oli mukavia, ja auttavaisia.
Aamiainen oli riittävän monipuolinen, joskin hirveästi vaihtelua ei ollut. Mulle löytyi kyllä aina mieleistä syötävää. Tottakai sieltä sai myös munakkaita, valinnaisella täytteellä. Uskon että olette tyytyväisiä aamiaiseen, kun ottaa huomioon että kyseessä on 3* hotelli.
Hotellin kohdalta menee polku suoraan rantaan. Keskusta on kävelymatkan päässä.
Hotellilta vajaa satametriä vasemmalle on hyvä ilmastoitu hierontaliike. siinä vieressä on myös italialainen ravintola, ja kioskin kokoinen kauppa.
Altaalla oli myös poremahdollisuus. Hotellialue on puistomainen, ja mielestäni ihan viihtyisä. saksalaiset kun poistuivat, ei paljon pyyhevarauksiakaan näkynyt.
Aulassa on ilmainen netti, koneineen, tulostinkin löytyi.
Miinusta hotellissa on aivan liian pieni parkkipaikka. etenkin toukokuussa kun, paikalliset saapuivat hotelliin, piha oli tupaten täynnä autoja. Säälin niitä, kenellä oli auto pahimmassa paikassa, kun piti siirtää kolmeakin autoa, että saivat autonsa.
Skootteria sai joskus aamuisin etsiä, kun siirtivät sitä pois autojen tieltä. Porttivahti kyllä tiesi mistä se löytyi.
Hotellissa on myös pieni kuntosali. Sinne ei esim. uikkareissa saa mennä. Muitakin rajoituksia oli, mut en muista mitä, kun en käynyt.
Minusta hintaansa nähden varsin hyvä vaihtoehto, etenkin jos haluaa asua lähellä keskustaa.
Jos meinaatte varata huoneenne itse, niin tarkistakaa hotellin sivuilta heidän listahintansa. Ainakin vuosi sitten oli halvempi, kuin agodan *tarjoukset* kalliimmista sivuita puhumattakaan.
Uskon meneväni joskus uudestaankin.- Merenneito22
Kiitos vastauksesta. Kuulostaa hyvältä ja näyttääkin hyvältä kun hotellin kuvia katsoo. Laitetaan harkintaan jos paikkakunnalle menemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463969Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363462Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162873Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342719En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142522Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102124IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm121206Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451157- 801006