Kaupungin verovaroin ylläpitämä talviauraaja ei ehdi aurata teitä veronmaksajilleen, niin että aamulla pääsee töihin tai lääkäriin sovittuna aikana, mutta sillä näytti kyllä olevan aikaa aurata pihat, pihapolut ja antaa autonkäynnistysapua ruotsista suomeen mamuja pakoon tulleille "kesäasukkaille", jotka eivät maksa veroja Suomeen eikä kaupunkiin.
Verovaroin lumen aurausta toisille
3
96
Vastaukset
- lmsölmö
Joo, tietenkin auraajan olis pitänyt käydä putsaamassa juuri sinun kulkuväylät ja piha ensimmäisenä ja jättää muiden kulkutiet putsaamatta.
- Lääkäriinpitipäästä
Kaupungin auraraktorit eivät ole koskaan auranneet minun pihaani, eikä koskaan edes minun portilleni saakka, vaan ovat jättäneet 10metriä auraamatta kaupungin auraraktorille kuuluvaa auraamista minun hoidettavakseni.
Kuulin, että moni muukin oli samana aamuna myöhästynyt 5 tuntia töistään eikä ollut päässyt tekemättömien lumenaurauksen vuoksi varatulle ajalleen lääkäriin.
Peruutamattomasta lääkärinaika varauksesta pitää maksaa.
Kyllä tollaiset toisarvoiset yhteiskunnan hyväksikäyttäjät voisivat palkata ominvaroin ulkopuolisen auraraktorin silottelemaan pihaansa, että veronmaksajat saa niitä palveluja oikeaan aikaan mistä maksavatkin. - jabadabaduuu
Lääkäriinpitipäästä kirjoitti:
Kaupungin auraraktorit eivät ole koskaan auranneet minun pihaani, eikä koskaan edes minun portilleni saakka, vaan ovat jättäneet 10metriä auraamatta kaupungin auraraktorille kuuluvaa auraamista minun hoidettavakseni.
Kuulin, että moni muukin oli samana aamuna myöhästynyt 5 tuntia töistään eikä ollut päässyt tekemättömien lumenaurauksen vuoksi varatulle ajalleen lääkäriin.
Peruutamattomasta lääkärinaika varauksesta pitää maksaa.
Kyllä tollaiset toisarvoiset yhteiskunnan hyväksikäyttäjät voisivat palkata ominvaroin ulkopuolisen auraraktorin silottelemaan pihaansa, että veronmaksajat saa niitä palveluja oikeaan aikaan mistä maksavatkin.Anna palautetta kaupungin teknisestä toimesta vastaavalle. Jos on huono keli tulossa, niin silloin siihen pitää varautua myös matkaan kuluvan ajan osalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281498- 371411
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi255961Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei195948- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818