Puha J., sinun aikasi liitossa on ohi forever, nyt puhaltaa uudet tuulet, joten pidä suusi kiinni ja poistu näyttämöltä takavasemmalle, olet rivijäsen ja käyttäydy sen mukaisesti. Kenenkään ei tarvitse sinulle perustella yhtään mitään. Eikö ole kivaa kun viisaammat kehtaavat alkaa korjaamaan virheet mitä on IPOhöyryissä tehty? Työrauha jalostuksen asiantuntijoille, nämä asiantuntijat ovat toistamaata kuin moni muu, he tietävät tarkkaan mitä tulee tehdä ja mitä ei. Tälli, kohta sinunkin aikasi liitossa on ohi forever, tässä vaiheessa ei enää kannata alkaa mielistelemään, paska valuu paskahousun lahkeesta. Lero L., olit fiksu ymmärsit itse lähteä ja jatkaa toisaalla valitsemallasi tiellä, teit viisaasti, kaltaisillesi ei ole jatkossa liitossa tilaa.
Asiantuntijoille työrauha
15
230
Vastaukset
- kylmäkesätuuli
Sitä on taas lääkkeet syömättä. Säälittävä paskahousu...
- eerolehtinen
Liitto valuu pikku hiljaa luiskaperseillä elantonsa ansaitsevien käsiin. Matka lopulliseen tuhoon on täydessä vauhdissa. Beet ottaa vallan ja vain mustaruskea liukumäki sallitaan.
- kevättuulilämmin
Liitto pitää olla enemmistön käsissä, eli punaruskeiden. Tällä tavoin toiminta saadaan samalla tasolle mitä se on ollut aiempina vuosikymmeninä, saksanpaimenkoiraharrastajien liitoksi joille on tärkeää niin näyttö- kuin käyttö kaikessa monipuolisuudessaan. Nythän liitto on keskittynyt vain yhteen asiaan IPOiluun ja se on mädättänyt kaiken.
- kylmätuuli
kevättuulilämmin kirjoitti:
Liitto pitää olla enemmistön käsissä, eli punaruskeiden. Tällä tavoin toiminta saadaan samalla tasolle mitä se on ollut aiempina vuosikymmeninä, saksanpaimenkoiraharrastajien liitoksi joille on tärkeää niin näyttö- kuin käyttö kaikessa monipuolisuudessaan. Nythän liitto on keskittynyt vain yhteen asiaan IPOiluun ja se on mädättänyt kaiken.
Punaruskeita ei kiinnosta käyttö, eikä heillä ole myöskään kokemusta tai tietotaitoa sille puolelle. Olisi täysi katastrofi saksanpaimenkoiralle ja sen statukselle käyttö-/työkoirana, jos peräsimessä olisi ainoastaan punaruskeita harrastelijoita.
- hyvät_yöt_kaikille
Moikka ja erittäin hyvää iltaa aivan kaikille.
Dakotas Flickin sanoin.
Saksanpaimenkoira on yhteiskunnalliseen hyväntekijäintyöhän alun perin kehitetty hieno rotu, jota ei tulisi ipoiluin pilata, vaan sitä vastoin edelleenkehittää palvelemaan nyky-yhteiskuntaa kaikilla sen sairaillakin tasoilla.
Puruharrasteet ovat mennyttä aikaa.
Jokainen vähänkin viisaampi ihminen ymmärtää tämän.
Jos saksanpaimenkoiraa vielä opetetaan harrastustoiminnalliesti PUREMAAN IHMISTÄ, voidaan vetää tiettyjä johtopäätöksiä koko alaosastojen kouluuksellisista toimintaperiaatteista, jotka sotivat ELÄINSUOJELULLISIA periaatteita vastaan ja useisa tapauksissa jopa johtavat jo ovatkin jo johtanee elinsuojelurikoilmoitusten lähtemiseen eteenpäin.- hyvätyötsulle
Dakotas Flick on koira, eikä osaa näinollen mitään sanoa. Kirjoituksen taso on kyllä selkeästi matalan äö:n omaavalta eläjältä...
- 19120
Pidetäänpä ketju asiallisena edelleen.
- pellehermannit
Mitä sönkötät? Jos aloitus on asiaton ja provosoiva, niin mitäpä luulet silloin tapahtuvan?
- jallukalleratto
Aloitus on juuri niin kuin asiat on, vielä kun tuo yksi putkinäköinen saadaan tuolta hallituksesta pois niin alkaa maailma kirkastumaan suomen saksanpaimenkoiralle, ei mene kaikki rahat johonkin eläinsuojelurikoksia jatkuvasti rikkovaan IPOon
- pykkälä
Eikö eläinsuojelurikokset ole niin paha asia että ne kannattaa lopettaa, jopa rikkomalla?
- SPKnSairaudet_YP
"Asiantuntijoille työrauha" -otsake tarkoittaa Flickin omistajien kaltaisia koirakkoja kokonaisuutena, eli näyttelylinjaisten koirien omistajia koirineen, jotka ovat saaneet oikeasti käytännön tasolla jotain merkityksellistä aikaan terveiden koiriensa kanssa. Koirien, joilla ei ole esiintynyt mitään senkaltaista sairautta, joka olisi invalidisoinut koiran siten, että koira olisi kärsinyt kivuliaisuudesta. Koiran kivuliaisuus ilmenee usein eri tavoin, joista jo mainittu "muutamaan" otteeseen aiemmin. Kortisonikuurit eivät kuulu perusterveen koiran elämään, eivät myöskään kipulääkitykset.
Flick=Saksanpaimenkoiran Sairaudet Ylläpito
Foorumi perustettiin vuona 2003. Häipyi palvelunestohyökkäysten ansiosta. Tiedossa tekijät. Ei siitä sen enempää. - sakuja30luvulta
Juurikin noin.
- hjiuiisksk
Turha ketään vaientaa, sanavapaus on kaikilla.
- Aulin_puhelinnumero
Aivan, eli Dakota's Flick jatkakoon.
Tuula Viikatemieheltä pyysi soittamaan numeropalveluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648