Minkälaiset shoppailu mahdollisuudet kroatiassa on, siis splitissä tai dubrovnikissä? Kroatia olisi kiva mennä mutta tyttöystävä haluaa edes jonkinlaiset shoppailu mahdollisuudet. Eli kaikki ostoskeskuksista krääsä kauppoihin minkälaisia paljonko jne olis hyvä tietää.
Shoppailu mahdollisuudet
1
1016
Vastaukset
- Okrug
Splitissä on iso ostoskeskus City Center One. Meillä oli vuokra-auto, joten bussiyhteyksiä sinne en tiedä. Samaa kamaa tarjolla, kuin Suomen tai vaikka Tallinnan ostareissa, samoihin hintoihin. Yllättävää oli mielestäni heikko ruokapaikkojen määrä siellä. Joka kerroksessa toki periaatteessa jotakin, mutta kaikkiaan ruokapaikkoja tai kahvioita taisi olla 5 kpl, kolmessa kerroksessa ja olisiko muita liikkeitä ollut n. 150. Lähdimme nälkäisinä muualle. Etenkin, kun samat ostokset voi tehdä myös netissä (ei tarvitse raahata sieltä). Tokihan sitä jotain ehti tarttua mukaan :)
Zadarissa oli myös vastaava ostari, joten olettaisin sellaisen olevan myös Dubrovnikikssa. Splitissä ja Zadarissa oli samankaltaiset vanhat kaupungit, samoin Spltin lähellä Trogirissa. Olimme majoittuneet Trogirin viereisellä saarella, jonka ainoa miinus oli kaksi ruuhkaista siltaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3892648Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1052106Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys162010- 1061615
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2321501Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861200Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491121Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1841099Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601033TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201030