San Antonio onko hyvä?

Perhematkailua

suunnittelemella lapsiperheen kanssa matkaa Siciliaan Sant Antonio nimiseen majoitukseen. Onko hyvä? onko korjattu jos on vanha talo? mitä löytyy lähistöltä? onko hyvä aamupala ja millainen? onko Laadukas?

5

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Roomaanlähtijät

      Mielestämme se oli aivan hyvä. Kodikas pieni hotelli. Meillä oli eriittäin suuri parveke.
      Ei hotelli mitään huipputasoa ole mutta hyvä, meidän vaatimuksia tyydytti hyvin. Vanhaherra-"Attoonio" hoitaa hotellia.
      Hyvää matkaa.

    • sisili

      Täällä taitaa olla jo useampikin aiempi ketju Sant Antoniosta. Paikkaa pyörittää vanha papparainen, mutta tosiasiallisesti kaikki työt hoitaa miniä tai papan iästä päätellen ehkä lapsen miniä. Kaikki hotellin työntekijät lienevät sukua keskenään ja palvelu perustuu enemmän yleiseen italialaiseen kohteliaisuuteen kuin siihen, että työntekijät ymmärtäisivät englantia. Hotelli on kaukana ketjuhotelleista ja lomaghetoista, joissa nallet ja kirahvit pyörittävät lapsikerhoja ja hotellialueilta löytyvät kaikki palvelut ai-ruokailuineen ja ohjattuine liikuntatunteineen. Hotelli on rauhallisen, mutta valaisemattoman kujan päässä rauhallisella alueella. Bussikuljetus ei pääse aivan hotellin viereen. Naapurin koira haukkuu kaikkea mahdollista ja keskikesällä läheisen ulkodiscon äänet kuuluvat hotelliin. Rannalle ja keskustaan on lyhyt matka samoin "linja-autoasemalle", mutta esim. rautatieasemalle on enemmän matkaa. Lähellä on myös arkeologinen puistoalue ja mahdollisesti pieni tivolimainen huvipuistoalue (oli käydessämme vielä kiinni). Kävelymatkan päässä on myös suurempi kauppakeskittymä vähän keskustan ulkopuolella. Hotellissa ei ole uima-allasta. Jos oikein muistan, niin hotellissa ei ole hissiä, joten esim. rattaat ym. pitäisi jättää ulos (hotellissa ei ole erillistä vastaanottoa). Parvekkeet on hyvät ja tilavat.

      Aamiainen on hyvä ja tarjoillaan pääosin pöytään. Itse voi hakea lisäksi erilaisia leipomotuotteita, hedelmiä, jogurttia, muroja ym. täydentämään aamiaista. Kaikenkaikkiaan rauhallinen ja kodikas hotelli, joskin omalla vaatimattomalla tavallaan.

    • Vanhemmanväenpaikka

      Vanhemman väen paikka, ranta kaukana lapsille ja väsyneinä kiukuttelevat hotellilla.
      Pieni piha ja vastapäisessä huvilassa muutama vihainen koira tosin aidan takan yleensä.

    • eilapsille

      San Antonio on erittäin hyvä lepoa ja rauhaa kaipaavalle vanhemmalle väelle. Ei niinkään lasten paikka.

    • nipanihilisti444444

      Äänieristyksiä ei ole, joten ei sovi kaikille ainkana herkkäkorvaisille. Kattosuihku vanhaan sisilialaiseen tapaan, mutta meressäkin voi huuhtoa itseään! Aamupalahuoneessa tympeä akka joka ei laita mitään syötävää lisää, jos ne ehtivät loppua kun turistivirtahevot ahmaisevat kaikki kerralla, kuten muuallakin. Miestyöntekijä ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      57
      3471
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2826
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2640
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2331
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2053
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      156
      1734
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1495
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1338
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1303
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1184
    Aihe