Sisältyykö ateria lennon hintaan: BKK-HEL/Finnair?

Finnairilla_Bangkokista

Sisältyykö ateria lennon hintaan ?

Lentolippu: BKK-HEL, Finnair?

Monessa ns. halpalentoyhtiössä ateria ei sisälly hintaan, vaan sen saa ostaa erikseen, jos aterian lennolla haluaa.

Miten on Finnairin laita?

8

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvä_kuvio

      riippuu minkä lipun ostat.
      Selviää kyllä finskin nettitilauskanavasta

    • Kyllä minä käyn Burger Kingissä S.buhmilla, ennen kuin paluumatka Suomeen alkaa, no syön kyllä Seutulassa myös ennen lähtöä myöskin, ei tule lentokoneen ruualla masu täyteen.

      • sertiVaa

        Taas joku Thaimaan juntti. EIkö ole mitään muuta kun verkkaritakkijunttien ja alkoholiongelmaisten Thaimaa olemassa?

        Minkäs kokoinen on pötsi herralla kun ei täyty? Veikkaan että aika kamala ja roikkuu jo munien päällä.


      • Hei Kyllä on S.buhmilla päällä Thaimaassa pesulassa pestyt matkavaatteet. Tykkään tulla ajoissa kentälle ja pakollinen Burger Kingissä käynti. Oletko itse käynyt siellä tai yleensä Thaimaassa?


      • kivelänHartsa
        empakerro kirjoitti:

        Hei Kyllä on S.buhmilla päällä Thaimaassa pesulassa pestyt matkavaatteet. Tykkään tulla ajoissa kentälle ja pakollinen Burger Kingissä käynti. Oletko itse käynyt siellä tai yleensä Thaimaassa?

        Ei kait Thaimaassa käy kun sellainen Tallinnan sataman tyyppinen suomalainen roskaväki jotka on täysiä puliukkoja ja ei saa Suomessa naista.


    • maniyes

      En ole ikinä lentänyt halpis yhtiöillä varallisuudestani johtuen.
      Finnairin pitkillä lennoilla saa kyllä aterian aina veloituksetta...ja juomat tietenkin myös.

      • Niin sitä juomapuolta saa varsinaisesti siellä business-luokassa, turistissa viiniä vähän, terävät maksaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1777
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1109
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1000
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      790
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe