Joo tää on aika tyhmä kysymys, mut mä nyt vaan oon niin jälkeenjäänyt etten mää tiedä.
Mikä on illuminati?
tietämätönnnn
6238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
outoa että kukaan ei puhu epäonnistumisista elikkä tempaistu suoraan kabbalaan nojaten niitä on jokunen
Googleta!
Googleta koska et itse tiedä vai?
Vaikutusvaltaiset ihmiset kuuluvat tähän salaseuraan, se yrittää kontrolloida maapalloa. Se on luonut järjestön nimeltä NWO (New World Order). Illuminati palvoo saatanaa sen takia, sillä hän antoi ihmisille tiedon ja teki heistä "valaistuneita". Illuminatiin liittyviä juttuja yritetään syöttää alitajuntaasi päivittäin. Vaikka et uskoisi, ole varuillasi.
SIXSIXSIX SO CYNICAL
NWO ei ole järjestö vaan pelkkä sana, joka viittaa "uuteen maailmanjärjestykseen" eli eliitin tavoitteeseen tehdä maailmasta kommunistinen paratiisi jossa juutalaiset komissaarit hallitsivat tavallista kansaa kuten Neuvostoliitossa:
https://www.youtube.com/watch?v=7bSAB5OPkwQ
Olet erehtynyt myös Saatananpalvonnan suhteen. Illuminati ei palvo Saatanaa kuten eivät nykyajan vapaamuuraritkaan vaikka niistäkin väitetään samaa, mikä sinällään on ihmeellistä koska kyseisessä kerhossa vannotaan valat pitäen kättä Raamatun päällä. Saatananpalvonta on ihmiskunnan alkuperäinen uskonto:
http://www.joyofsatan.org/
Illuminatin historiaa:
http://dawn666blacksun.angelfire.com/Illuminati.htm