PCI?

Kertokaa tietoa PCI väylästä!
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lyhyesti sanottuna PCI on 32 bittinen väylä mihin voidaan kytkeä tietokoneen lisäkortit (oheislaitteet). PCI:tä on olemassa myös 64 bittinen versio (2). ISA väylä jää historiaan, nykyisissä emoissa ei edes taida olla ISA korttipaikkoja.

Äänestä

Kertokaa tekniikasta ja historiasta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heidi kirjoitti:

Kertokaa tietoa PCI väylästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu