Nettikauppa

Kokemustaon

Tein oston Halvat Hinnat verkkokaupassa jo 15.2 kuluvaa vuotta, ensin ilmoitettiin lähetys lähtenyt (Saksa) ja matkalla. Oli täyttä potaskaa, lähetys ei tullut matkahuoltoon, eikä siellä tiedetty asiasta mitään ja piti olla perillä 29.2 viimeistään.

Laitoin tuonne valehtelijlle palautetta kysyen missä tilaus viipyy. Nyt olikin maa muuttunut ja lähtys matkalla joka lähtenyt 27.2 ja senkin pitäisi olla jo suomessa. Mutta nyt on jo 2.2 eikä mitään ole tietoa missä lähetys on. Tai saako sitä noiden huijareiden toimittamana ollenkaan, Halvat hinnat on huijariksi soittaunut Turkulainen yritys, johon älkää hyvät ihmiset luottako millään tavalla. Vasta 12 vrk myöhemmin lähtenyt vaikka pitäisi olla jo minulla, eikä siitäkään ilmoitettu mitenkään näin on käynyt. Kuvottavan epäluotettava verkkokauppa tuo Halvat Hinnat. Ei kannata kustakaan siihen suuntaan, sekin olisi liian suuri luottamus osoitus huijarille.

Vaikka tuote sinällään ei ole hinnaltaan päätä huimaava, niin luottamus tuohon sekundakauppaan meni lopullisesti. Olen tilannut Kiinasta saakka monia kertoja toisen verkkokaupan kautta, ja saanut tilatun jo kahden arkipäivän kuluttua. Mutta HALVAT HINNAT on kaikkea muuta kuin nopea, en voi luottaa tai suositella kyseistä millään tavalla tai keinolla. On ehdottoman tärkeää että itse kukin tekee ostoksensa aivan muussa verrkokaupassa kuin mainitussa, joka ei kykene olemaan luotettu tai toimittamaan asiakkaan tilausta kohtuullisessa ajassa. Kykenee sen sijaan valehtelemaan ja keksimään selityksiä jotka nekin valehtelee, törkeästi päin kasvoja. Tämä olkoon VAROITUS lukujoille kyseisestä liikkeestä, kun ette tilaa sieltä mitään kuolee yksi suuri valehtelija pois markkinoilta. Näin on parempi tehdä kuin kannattaa liikettä johon ei voi luottaa.

3

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • evhyikp

      Eihän tuossa ole kulunut aikaa vielä.

      Ja näitä verkkokauppoja haukkuvia trolleja on täällä nähty ennenkin. ;)

    • Wharfedale

      Kaikken fiksuinta olisi itse kullekin välttää tuonkaltaisia verkkokauppoja, koka eivät heidän myymänsä tuotteet missään nimessä ole laatulaitteita. Toki jos aina haluaa ostaa pelkkää halpaa laadutonta sekundaa niin siitä vain. Minä puolestani en tuollaisille verkkokaupoille korvaani lotkauta.

    • Anonyymi

      Minulle kävi köpelösti paljasjalkakenkien ostamisessa. Tilasin Saksaksasta Hobibearista. Mutta ilmeisesti sillä on vain vähän tekemistä Saksan kanssa. Jäljet johtavat - ullatus - Kiinaan. Yritin palauttaa epäsopivat kengät, mutta sepäs ei ollutkaan mahdollista. Miksei meidän lainsäädäntö mahdollista moisten sivujen alasajoa? Vai mahdollistaako se?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1073
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      515
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      36
      509
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      467
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      454
    Aihe