Missä ne oikein partioi, kun en ole nähny?Onko ne vaan ottanu yhden kuvan jossain asemanrappusilla, ja hävinneet kuin pieru saharaan.Vai onko korpit hugin ja munin vieneet nämä takaisin valhallaan?On sitten hieno olla tuolla porukassa kun Supon/KRP:n miehet ottaa pärstistä kuvia..No ei siinä mitään
Odinin soldierit
23
173
Vastaukset
- 3ff3
Supo ja krp on siis vainoharhasia ja rasistisia järjestöjä jotka pelkää uusia asioita vai miten se mantra menikään?
- kaalimaan-vartijapukki
Ja Odinin Soturit on äärinationalistinen rasistinen järjestö, jonka jäsenillä tunnetusti monella rikos- ja väkivaltatausta. Samanlainen vitsi, kuin jos moottoripyöräjengiläiset alkaisi "turvaamaan" kansalaisten turvallisuutta.
Tai laitettaisiin pukki kaalimaan vartijaksi. - 3r32232r
Niin ja yle huumetaustainen propagandakoneisto jonka jäsenistöstä löytyy kovan luokan huumerikostaustaa ja tämä kertoo meille sitä yhtä sallittua totutta tai ainkin sulle.
- Hipl
Ei se hyvältä näytä, kun porukassa on rikollisia.Ei jatkoon
- Kdkfjdslidhdbs
Muutaman äijän nähny odin huppari päällä ja siitä päätellen voisin veikkaa että partioi alkon edessä
- hhaha
eihän partiolla olisi mitään uskottavuutta jos ei porukassa olisi muutamia ex-rikollisia tai rikollisia ihansama, mamut hyppisivät niskoille sen jälkeen
- Dafwety
No ei tuolla porukalla muutenkaan ole uskottavuutta.Minkä takia Riihimäkeen piti perustaa porukka, kun ei tääl ole mitään, minkä takia partioida.Onko odineitten tarkoitus vain saada iso porukka kasaan, näyttääkseen vaan kansalle että joukossa tyhmyys tiivistyy..
- onkolupaakaan
Eihän ne uskalla pimeässä kulkea, jos ei äitikkä ole mukana.
- Åpoiuyä257y
Keitäs riksulaisia touhussa on mukana. Voisin liittyä jos on täyspäisiä tolkun riksulaisia. Kantariksulaisia eikä mitään junantuomia siis.
- wannabeodin
Peltsikkalaisia vissiin lähinnä kuuluu Odineihin, aseman ympäristössä lähinnä pyörivät, ja poikkeuksetta ovat humalassa. Bulldoggissa ja Piletissä usein nähnyt.
- Pyhä-birma
En tiedä onko kantariksulaisi, mutta yks ainakin pummi puhelimessa 5e vissiin kaveriltaa, lähinnä rupes hymyilyttään.No mitäpä sitä työttömänä tekisi, kuin mittailisi katuja muitten hengenheimolaisten kanssa.Ja tottakai ne partioi siinä aseman luona kun siitä eniten ulkomaalaisia menee peltsiin.Koita siinä sitten olla nauramatta, kun Odinin urhoolliset sotilaat pullistelevat kuin pallokalat konsanaan.
- soturitsekaisin
Joo tuskin töihin menivät maanantaina, kun katseli missä kunnossa soturit olivat sunnuntaina alkuillasta...
- Anti-cooper
Ryyppääviä sotureita, mites ne meinaa mahdolliset rikokset estää?Yrjöö kengille vai? Osa noista odineista on niin tanakoita, että ei tarvi hirveen athleettinen olla, kun pääsee karkuun.
- Kurkkuako
Hakkaavat jengiä Imatralla, kyllä on urhoolliset Valhallan soturit kyseessä :D Facebookis ne kirjoittaa, siis tää Riksun "soturi lauma" että partioidessa olemme selviä, no onko noin? Kukaan selvä tai täyspäinen ei partioi tuolla.
- IHMETTELEN-Suuresti
Vanha läppä:ennen mua pelotti nyt mul on pilotti. Kun kerta tämä porukka partioi täällä ja nähtävämmin vaan aseman likellä, niin olisiko mahdollista että voisi tulla mieleen että Riihimäki on aika laaja? Ihan sillä, että tuskinpa siinä aseman kohdilla nyt hirveesti tapahtuu, muutakuin joku puliveivari heittää lipat.. esim:Lasin-alue, Ilomäki, Sipusaari, no ehkä se peltosaari..Ja sitten kun partioitte noin pienellä porukalla ja ootte nyt esim siellä asemalla, ja rikos tai siihen verrattava käykin nyt vaikka Otsolassa niin mitäs sitte?.Partiosta ei prosentuaalisesti ole apua.
- Okhtykhg
Olisiko käynyt mielessä että jossain se on kokoonnuttava ensin mistä sitten lähdetään liikkeelle? Asema on hyvä kokoontumispaikka ja siitä kyllä lähdemme ympäri riihimäkeä kulkemaan,ja autolla liikumme myös joten pääsemme kyllä laajalle alueelle. Ja kysymyksiä voi esittää suoraan meille support sivujen kautta.
- Kiikko-orava
Jos Thor tuli ja vasaroi ne takas Valhallaan, kun eivät uskoneet Huginia ja Muninia... No onhan se niin et tääl riksussa tuskin tarvitaan koko katupartioo, koska meillä on poliisi. Ja ihmiset liittyy tuohon jengiin kiihkopäissään.Ai miksi jengi? No siksi että on yhtenäinen asuste, vaikkakin vaan takki/huppari.Saattaa toki kaljutkin kiillellä yön pimennossa.Sitten ihmiset eivät olisi niin epäluuloisia jos tuossa jengissä olisi myös tummia vaikka 40% alkuun.
- Heijastimet-heilumaan
Siinä odinin urhoot teloo itsensä kun eivät heijastimia käytä.Vai onko se naamioitumista, ettei mahdollinen kiinniotettava huomaa kiilumista yön pimeillä tunneilla
- Mautonta-
En kanssa ymmärrä että pimeällä ei heijastimia käytetä.Luulisi henkikullan olevan kallis.Näin muuten vissiin odineita pizzeriassa, ei ne taidakkaan olla vihaisia muualta tulleille.
- naurettavatrolli
Tää Odin trolli on taas tänään nälkäinen. Perjantaifiilis vissiin...
- Mautonta-
Trolli ja trolli...
- Vandaankosgi
Onneksi loldiers of odineissa on enemmän munaa
- Tzurgar
Ei kannata kysellä täällä vaan mennä niiltä etsiin vastausta.. he ovat partioimassa ja eivät ehdi vastaan kaikille faneille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410