Hei! Olen nuori ja innokas freelancer web ja graafinen suunnittelija.
Minulta onnistuu:
-Web-design eli kotisivut, verkkokauppa, online cv jne. Yleensä teen wordpressillä kotisivut jotta asiakas voi halutessaan itse muokata sisältöä.
-Graaffinen suunnittelu eli mainokset, kuvat logot jne
-3D-mallinnus eli pohjapiirrustuksista tai ihan alusta asti itse rakennusten ja esineitten 3d-mallinnus. Ks. portfolio
- Käyntikortit, cveet
- Taittotyöt
Minulla on roimasti kokemusta yllämainituista ja tuotoksiani voi katsoa tästä linkistä http://sidengo.com/heinonen
Miksi siis palkata minut?
-En veloita sivumäärän mukaan vaan työmäärän mukaan. Hinta on yhtä edullinen oli teksti sitten tungettu yhdelle sivulle tai järkevästi laitettu eri sivuille.
-Varsinkin pienyritykselle helppo ja halpa tapa saada näkyvyyttä tai graaffisia töitä
- Olen motivoitunut ja ahkera. Kun pitää työstään jaksaa sen eteen tehdä niin paljon kun keho antaa periksi
- Edullinen! Ei ole alan koulutusta vaan kaikki on itseopittua. Tämän takia en myöskään voi pyytää ammattilaisen liksaa.
- Minua kiinnostaa enemmän työkokemus kuin voitot. Työkokemus ja yrityksen suositus on kultaakin kalliimpaa minulle! Minun palkkani täytyy vain maksaa ajastani ja mahdollisista muista kuluista.
-Vaikkei koulutusta niin jo kokemusta!
- Huonosta työstä ei tarvitse maksaa! Simple as that.
- autan ylläpitämään ja hoitamaan sivuja senkin jälkeen kun ne ovat valmiit!
- Minulla on moniosaamista eli saat vaikka järjestelmäkamera kuvat sivullesi tai 3d-mallinnuksen tuotteesta jne. Koko sivun sisällön tuottaa yksi henkilö joten tulos on toimiva ja yhteensopiva.
Eli pähkinänkuoressa. ammattilaisen työ kesätyöntekijän hinnalla! Suuntaa antavia hintoja saa kotisivultani
Web-designer/graafinen suunnittelija
4
501
Vastaukset
- ukkohyväon
Vois olla hyvä ukko :=)
- heinonen1997
Anteeksi?
- ammattiapina
Tuo tarkoitti ukko-laskutuspalvelua. Vähän myöhään tulee tämä meikäläisen kommentointi, mutta laitan tämän tänne, jos joku muukin eksyy viestiketjuun.
Nettisivujen hinnoittelu on tosi laaja-alainen aihe. Asetusten ja templaten valinta sivustolle...no sen voi joku tehdä alle parilla satasella. Siitä sitten itse tuottamaan sisältöä, järkevästi optimoituja kuvia, oikeita linkkejä ja linkityksiä sekä lisähärpäkkeitä. Halpaa!
Sitten on sivustoja, joiden työ maksaa kymppitonnin ja kaikkea siltä väliltä rippuen, mikä on homman tarkoitus. – Asiantuntija- tms. sivujen optimointi etunenässä tehty sivusto sisältöineen, ländärisuunnitteluineen, blogistrategioineen, videoineen ja lisävimpaimineen on kalliimpi kuin "kivannäköiset ja raikkaat" -toimeksiannolla iloisesti tehdyt.
On hyvä, että alalla on eritasoisia ja -hintaisia tekijöitä. Jokaiselle jotakin. Tosin täytyy tietää, mitä on ostamassa ja mikä on sen oman sivun tavoite. - ihmisen_mysteeri
Tämä on tätä tekno-osaamista. Liikeoiminnassa tulos/myynti tehdään sillä sisällöllä (content), joka on helposti sen 80 prosenttia sivuston hinnasta. Tähän päälle tietysti sitten myynti/markkinointimedian kustannukset.
Insinöörien maassa aloittajalle ei kuitenkaan avoimesti naureskella, vaikka tulosta ei tulekaan, koska hyvä tuotehan myy itse itsensä... Joten maailmassa täytyy olla virhe... Ja aloittajalla laskelmat pilkulleen oikein... Ihmiset eivät vain ymmärrä itseään...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1444675BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2043910- 2103142
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1093009Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main712813- 1201632
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok81590- 601306
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2471156MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1391087