Mistä ostaa ja vaihdattaa autoon talvirenkaat

Kertokaaas mistä Riihimäellä löytyy yrityksiä, joissa myydään ja vaihdetaan henkilöauton renkaita?
9596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

First Stop liike Rengas-jokke kirjauksentie 2. Edukkaat hinnat,palvelu pelaa. Mahdollisuus myös renkaiden kausisäilytykseen. Meidän talouteen ostettu tuolta renkaat usean vuoden ajan,suosittelen.

Äänestä

tilaa saksasta, säästät satasia riippuen renkaista- esim 1001renkaat.com
mitä näitä elättää

Äänestä
  • Ja ne "säästetyt" sataset maksat rengasfirmalle kun asentavat ne renkaat vanteelle/autosi alle. Vai itsekö meinaat käsin vääntää ja tasapainottaa..Kiva sitten asioida saksaan päin takuu asioissa, jos renkaaseen tuleekin esim. kudosvaurio ym.

    Äänestä

  • nuukajussi kirjoitti:

    Ja ne "säästetyt" sataset maksat rengasfirmalle kun asentavat ne renkaat vanteelle/autosi alle. Vai itsekö meinaat käsin vääntää ja tasapainottaa..Kiva sitten asioida saksaan päin takuu asioissa, jos renkaaseen tuleekin esim. kudosvaurio ym.

    sun 13 tuuman kumit on ihan sama mistä ostaa, vaikka hakisit kierrätyskeskuksesta, nyt kyse on AUTON renkaista. Kun koko kasvaa, hintaero kasvaa ja vianor laittaa alle sopuhintaan, esim, muitakin on ja silti säästää. itse säästin 670 euroa omissa kesäkumeissa.
    jos ne mopoauton renkaat maksaa puolet kaikkineen tosta mun säästöstä jo niin sitten hankintapaikka on aivan sama

    Äänestä

  • mopovaiauto kirjoitti:

    sun 13 tuuman kumit on ihan sama mistä ostaa, vaikka hakisit kierrätyskeskuksesta, nyt kyse on AUTON renkaista. Kun koko kasvaa, hintaero kasvaa ja vianor laittaa alle sopuhintaan, esim, muitakin on ja silti säästää. itse säästin 670 euroa omissa kesäkumeissa.
    jos ne mopoauton renkaat maksaa puolet kaikkineen tosta mun säästöstä jo niin sitten hankintapaikka on aivan sama

    Kylläpä oli taas positiivinen kommentti! Missä oli maininta, että renkaat olisivat 13 tuumaa???? ei missään. Pitikö päästellä ?

    Jätä kommentoimatta, mutta sullehan tietysti jopa Vianorilla maksettiin, kun otit suuret renkaasi sieltä.

    Äänestä

  • Rengastyöhinnat voi helposti tarkistaa:
    https://www.google.fi/search?q=rengastyöhinnasto&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=nH3aVtH7O4T76ASCpqP4DQ

    Vianor kallein, ilmoittaa kpl-hinnat, muut koko sarjan (4 kpl).

    Se siitä.

    Äänestä

Kanta-Rengas Turenki. Hyvä palvelu ja takuut pelaa.
Korjaa hyvin ja edullisesti myös esim. puhjenneen renkaan.
Eli joskus kantsii ajaa merta edemmäs kalaan.

http://www.kanta-rengas.fi/

Äänestä

Vianor on hyvä liike. Ei huijaa, kuten on todistettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talvirengaspakko kirjoitti:

Kertokaaas mistä Riihimäellä löytyy yrityksiä, joissa myydään ja vaihdetaan henkilöauton renkaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu