Luottamusta Ei ole syytä erota eikä koko meidän ryhmä näe asiassa mitään muuta kuin korrubtoituneen eliitiin ajo jahtia. Eliitti on toimittanut Hämeensanomille väärän Tunnustuksen. Myös me Äänestähät olemme 110,10 psrozenttiä Kartsan puolella , tarkoitus pyhittää keinot. LAKI ei koske Pesur Somalaisia ! vetäkää eliitti käteenne !
Kari Ikkala nauttii Hämeenlinnan PSuomalaisten
avoimmuutta
33570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Älä ota enää yhtään, muuten et pääse kotiin edes ryömimällä!
Sikamainen Valta Media ynnä HML-mafia kokdem tyyppeineen pakotti vuotamaan ja valehtelemaan ja tunnustamaan ja anteeksipyytämään. Niiden vika. Ei kenenkään muun. Sori siitä.
Kertoisko nyt viimein joku, mikä siinä oli niin salaista, että veronmaksajan ei pitäisi tietää. Olemme ihan ymmällä. Sekö, että suhmuroitiin oikein hyvällä uskolla,toden teolla, vai se, että rahat olisivat niitä kuuluisia likaisia?
Odota idiootti. Poliisi kertoo aikanaan.
Ilkkala rikkoi lakia, ihan sama minkä asian vuoti ulos, kun on rikollinen ja saa potkut kh:sta. Siis syy on TÖRKEÄ VIRKAVELVOLLISUUDEN RIKKOMINEN.
ilkkala on pelle
Miksei Ilkkala nauttisi persujen luottamusta.Ilkkala pelasti Hämeenlinnan suurilta maksuilta kun ilmoitti tämän kusetuksen.Ritaluoma nauraisi partaansa rahakasan kanssa ilman Karia.
Kerro miltä maksuilta, äläkä heittele tuollaisia asiattomuuksia!
Jos Sunny Car Center olisi päätetty rakentaa, niin kaupunki olisi aivan varmasti saatu kammettua lainojen takuumieheksi. Mitäs luulet olisiko SCC vielä toiminnassa vai konkurssissa? Niitä velkoja takuumies parhaillaan maksaisi.
ME ÄÄNESTÄMME KARIA ! LISÄÄ TULOJA; VEROT POIS; VANHUKSILLE LISÄÄ PUUROA
Leveäperseinen juoruämmä se Ilkkala on.
Miksei yksikään perussuomalainen ota kantaa missään tiedotusvälineessä Ilkkalan valehteluun? Lulukin kiersi itse asian radiohaastattelussa. Sanoi, että Ilkkala olisi voinut toimia toisinkin. Mitä, siis valehdella toisin vai mitä, jäi kyllä epäselväksi. Lulun olisi pitänyt jyrkästi tuomita Ilkkalan häikäilemätön toiminta. Molemmat tähtipersut ovat valehtelevia kieroilijoita, joiden moptiivit ovt olleet ihan muuta kuin kaupunkilaisten etu. Lulu luottaa vielä Ilkkalaan, mitenkäs muut 8 valtuutettua ja koko pro?
Jos muut persuvaltuutetut haluaisivat säilyttää kunnioituksen rippeet, niin eroaisivat persuryhmästä. Kahdeksan hengen muodostama oma ryhmä voisi sanoutua irti noiden kahden juonittelijan touhuista. Soukola näytti mallia, kun oli ilmeisesti huomannut kieron pelin.
Nauttiiko vielä kristillistenkin luottamusta. Noita kristillisiä eniten ihmettelen, että menivät huijarin ja valehtelijan kelkkaan.
Kari on Jumala.
Äänin 7-4 PÄÄTIMME ETTÄ KARI JATKOON !
Miksi kaupunkilaisten asioiden hoito olisi miltään osin salassapidettävää. Ja mitä se kertoo asioista jos on jotain salassapidettävää.
Täältä tuki ja äänet Lululle
Hyvä Kari ja Lulu jatkakaa samalla lailla.
Mitä, olette persut siis todella sitä mieltä, että politiikassa saa häikäilemättömästi valehdella ja kieroilla (vuosikaudet)? Uskomatonta naivismia ja henkilöpalvontaa!
Montakohan persujen äänestäjää löytyy vielä noiden Karin temppujen takia?
Nythän se nähdään. Minä ainakin.
Siis oikeesti!?!!! Saiko Kari tuomion törkeästä virka-aseman väärin käyttämisestä ja vielä jatkaa politiikassa mukana?!!!
En kyllä tiennyt enkä äänestä enään persuja.
No siinähän sitten et äänestä persuja mutta minäpä taas äänestän joten tasapeli tuli :))
Persut oli ainoa puolue, ja Kari ennenkaikkea, joka hajotti tuon suhmurien ja KokDemujen rakentaman hallintohimmelin, tuon heidän poliittisen lasitornin, ihan hienosti tehty!
Kiitos Karille kaikesta ja jos olisit ehdolla, uskon että olisit saanut oikean äänivyöryn !
Mitä tähän vastaa persujen paikalliset nokkamiehet?
Minä äänestän taasen Karia ja Lulua. Varma ääni kumallekin ja teot ratkaise.
Törkeä virkavelvollisuuden rikkominen ja kaveri on eduskunnassa
Siinäs näet ettei mitään törkeää ollut muuta kuin juuri sinun itsesi käyttämä sanavalinta joka sekin oli törkeä !
Onneksi et ole minun kaveri sentään, en yhtään pitäsi siitä että tuttavuuksiini kuuluisi joku törkeä demuliaasi :(
Pääasia on kuitenkin se ettei se yksi ja sama, tuo yksi nuija ja mies ole eduskunnassa sähläämässä kuten sähläsi täällä paikallispolitiikassa jo ihan liikaa!
👆erittäin hyvin ja selkeästi sanottu, itse en paremmin enää olisi osannut sanoa ja ennen kaikkea tuo ylläkirjoittaneen viesti oli selkeä ja täydellisen tosi ilmaisu !
Tuo vielä todellakin olisi ollut katastrofi jos tämä nuijaksi kuvattu aasi ollsi päässyt eduskuntaan niin uusi katastrofi olisi pian keitetty kasaan niillä kyvyillä mitä hän olisi tarjonnut!
Karilla meni herne nenään. Kyllä henkilöltä, joka on aktiivisesti mukana politiikassa vaaditaan vähän kovempaa henkistä kanttia.
Kantti todellakin petti.
Iisakilla meni herne nenään. Kyllä henkilöltä, joka on aktiivisesti mukana politiikassa vaaditaan vähän kovempaa henkistä kanttia.
Iisakin oma ...Kantti todellakin petti.
Aloittaja on korruBtoitunut.