Onko muut huomanneet, että useat nykyiset, varsinkin nestemäiset, pyykinpesuaineet haisevat ihan hirveiltä. Haju tarttuu vaatteisiin ja haisee todella pitkään. Ja meillä talon rappukäytävään tulee aina pistävä haju, kun joku pesee pyykkiä kellarin pesutuvassa.
"Salaliittoteoria": valmistajat on sopineet hajusta, jotta saadaan pesuaineen lisäksi myytyä myös hajun (toisella hajulla) peittäviä huuhteluaineita???
Pyykkiaineet löyhkää
PyykkiHaisee
1
211
Vastaukset 1
- Niinhaisee
On huomattu. Noiden pesuaineiden hajun bongaa jopa ihmisten vaatteista busseissa ja kaupan kassajonossa. Ennen luulin, että asuvat jossakin hometalossa, mutta nyt tiedän että nehän haiseekin pyykinpesuaineille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
- 55650
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32518Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37436
- 33435