ajokoiran omistajat

mmlmkmkmkmkmkk

Omistan kaksi ajokoiraa, joita nyt olen pari kertaa käyttänyt näyttelyissä ja käynyt myös paljon katsomassa näyttelyitä ja ajokokeisiinkin olisi mielenkiintoa mennä jossain vaiheessa, tai ainaki oli.

on aivan uskomatonta, että kaikissa näyttelyissä, missä olen käynyt on kehänlaidalla haukuttu toisten koiria milloin minkäkin takia, omaa koiraa tietenkin kehutaan, mutta toisten koiria sitten haukutaan ihan urakalla. Itse kun ainakin tiedän omien koirieni virheet ja mielestäni näyttelyissä on paljon kauniita koiria ja sertin saaneet kyllä ovat sen ansainneetkin.

Sitten jos mennään näihin metsästysjuttuihin niin samallalailla haukutaan toisen koiran metsstys ominaisuuksia milloin mistäkin ja omaa kehutaan.

Mikä teitä ajokoiran omistajia vaivaa? Tajuaako tällaiset harrastajat, että uusia harrastajia ei noin kyllä saada. Itsekkin tuskin enää näyttelyihin menen, enkä varmaan vie koiraa ajokokeisiin.

2

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8018

      Sama meininki on kaikkien rotujen kanssa. Silleen kivaa on koiraharrastus.

    • joo.o

      valitettavasti totta. suurin osa harrastajista on fiksua ja reilua porukkaa mutta se pieni osa pilaa muuten hyvän harrastuksen. se sama rupusakki trollailee netissäkin. on liian helppo räkyttää peräkamarissa lukkojen takana. yhteistä tälle sakille on että eivät itse ole omistaneet koskaan kunnon koiraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      67
      3394
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      143
      2380
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1898
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1629
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      90
      1513
    6. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      76
      1464
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      66
      1457
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      71
      1236
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1150
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      35
      1118
    Aihe