Yövyimme viikolla 8 Key Westissä Parrot Key Resortissa, jota mainostettiin netissäkin paratiisina. Paikka on umpihomeessa. Kosteuden haistoi jo respaan astuessaan. Yksi meistä oli nuhassa, ja aamulla keuhkot aivan tukossa, muitakin yskitti. Mitä olisikaan ollut, jos olisi homeherkkyyttä. Joten en todellakaan suosittele ko. paikkaa, vaikka kuvissa hienolta näyttääkin.
Varoitus, Parrot Key Resort, Key West
5
133
Vastaukset
- Toluca
Ei se mitään isompaa vikaa ole: minä olen yöpynyt asuntovaunussa (paikallisen vakituisen asukkaan) joka oli myös kosteuden runtelema ja selvästi haisi, mutta ei mitään hätää, kun kaveri läöhti Key Westiin pippaloihin ja sanoi että jääkaapissa on olutta, juo pois! Ei tullut mitään vaivoja, kun suihkun jälkeen kippasin kurjuudessa mäntymetsikössä olevassa vaunussa muutaman oluen (Big Pine Key)
- tropicalhumidity
Mistahan se kosteus johtuu SAARELLA? Arizonassa olisi ollut kuivempaa.
- eihaissuthome
Mistäköhän se johtuu ettei tuolla saarella kaikki hotellit haise homeelle?
- Toluca
Se johtuu siitä, että ne on remontoitu äskettäin ja mahdolliset ongelmapaikat tukittu. (Niitä kosteusongelmia siellä syntyy vähän samaan malliin kuin meillä vuotavakattoisessa talossa, koska siellä on kovat sademyrskyt ja muutenkin kostea ilma)
- nähtyon
On niitä maailmassa kosteampiakin paikkoja kuin Key Westin saari ja homeesta vapaita hotelleja löytyy kyllä, eikä tarvi edes olla vasta remontoituja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467565
- 334173
- 573685
- 503170
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons572471- 542388
- 402329
- 452322
- 162266