Yövyimme viikolla 8 Key Westissä Parrot Key Resortissa, jota mainostettiin netissäkin paratiisina. Paikka on umpihomeessa. Kosteuden haistoi jo respaan astuessaan. Yksi meistä oli nuhassa, ja aamulla keuhkot aivan tukossa, muitakin yskitti. Mitä olisikaan ollut, jos olisi homeherkkyyttä. Joten en todellakaan suosittele ko. paikkaa, vaikka kuvissa hienolta näyttääkin.
Varoitus, Parrot Key Resort, Key West
5
169
Vastaukset
- Toluca
Ei se mitään isompaa vikaa ole: minä olen yöpynyt asuntovaunussa (paikallisen vakituisen asukkaan) joka oli myös kosteuden runtelema ja selvästi haisi, mutta ei mitään hätää, kun kaveri läöhti Key Westiin pippaloihin ja sanoi että jääkaapissa on olutta, juo pois! Ei tullut mitään vaivoja, kun suihkun jälkeen kippasin kurjuudessa mäntymetsikössä olevassa vaunussa muutaman oluen (Big Pine Key)
- tropicalhumidity
Mistahan se kosteus johtuu SAARELLA? Arizonassa olisi ollut kuivempaa.
- eihaissuthome
Mistäköhän se johtuu ettei tuolla saarella kaikki hotellit haise homeelle?
- Toluca
Se johtuu siitä, että ne on remontoitu äskettäin ja mahdolliset ongelmapaikat tukittu. (Niitä kosteusongelmia siellä syntyy vähän samaan malliin kuin meillä vuotavakattoisessa talossa, koska siellä on kovat sademyrskyt ja muutenkin kostea ilma)
- nähtyon
On niitä maailmassa kosteampiakin paikkoja kuin Key Westin saari ja homeesta vapaita hotelleja löytyy kyllä, eikä tarvi edes olla vasta remontoituja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922165Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant668957Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785812Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3175278Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794442Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804241Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.204072"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760