rippikoulu

Rippikoulu on aivan turha juttu.
Sen kun käy aikuisena,(jos haluu) niin huomattavasti helpompi ja vaivattomampikin.
Siinä vain jutustellaan papinkanssa niitä näitä ja lopuksi, Aamen.

Olet käynyt rippikoulun.
Tuo kaikki muu onkin sitten vain rahastusta, leirit jne....
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viikko kavereiden kaa ja lopulta saa juhlissa vittuna rahaa

Mun mielest iha jees

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhuudennykyaikaa kirjoitti:

Rippikoulu on aivan turha juttu.
Sen kun käy aikuisena,(jos haluu) niin huomattavasti helpompi ja vaivattomampikin.
Siinä vain jutustellaan papinkanssa niitä näitä ja lopuksi, Aamen.

Olet käynyt rippikoulun.
Tuo kaikki muu onkin sitten vain rahastusta, leirit jne....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu