toka tehtävä

en pääse sitä harjotuksen jälkeistä tehtävää läpi.Juutuin semmoseen kohtaan jossa kaks poliisia jututtaa juoppoa. En pääse niistä ohi muutenku ampumalla. Oon yrittäny harhauttaa niitä pulloilla mutta ei onnistu
5649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ite ainakin teurastin ne

Äänestä
  • Siinä on ne portaat meet niihin abaut puoleenväliin hyppää ja alat roikkua siinä kaiteessa meet sinne kukkapuskan luokse ja nouset ylös. Sitten oot kyykyssä siellä pusikossa jo ootat, että se heebo joka käppäilee siinä tiellä on selin sinuu. Tän jälkee meet niitä syvennyksiä apuna käyttäen sinne kadun toisee päähä ja portaat ylös.
    Ite oon päässy ton tehtävän läpi ampumalla vaan 1 äijän ja kolkkaamalla 0

    Äänestä

teurastin ne kummatki ja piilotin ruumiit ja häippäsin sieltä... toimi ainakin mulla...

Äänestä

Niistä poliiseista pääsee ihan hiippailemallakin ohi (ainakin normaalilla vaikeustasolla). Poliiseihin ei tarvitse edes kiinnittää huomiota, vaan kauempana parvekkeella näkyvään siviiliin. Temppu tehdään niin että pysyy matalana varjossa siinä alasmenevien portaiden kaiteen vieressä, odottaa että kauempana näkyvällä parvekkeella oleva heppu kääntyy ja lähtee pois, ja sen jälkeen vaan hipsii poliisien selkien takaa ohi. Ihan matelemalla ei kuitenkaan kannata hiipiä, koska siinä kujallakin kulkee heppu joka ilmestyy kujan päähän vähän sen jälkeen kun parveketyyppi on kadonnut kulman taakse.

Poliisilaitokselle asti pääsee ihan helposti kolkkaamatta yhtään tyyppiä, kunhan vain oppii hiippailemaan ihmisten läheltä. Kannattaa myös ampua katuvaloja vähemmäksi silloin kun ketään ei ole ihan lähistöllä.

Äänestä
  • NIIN, MISSÄ SE POLIISI LAITOS ON?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua kaivataan kirjoitti:

en pääse sitä harjotuksen jälkeistä tehtävää läpi.Juutuin semmoseen kohtaan jossa kaks poliisia jututtaa juoppoa. En pääse niistä ohi muutenku ampumalla. Oon yrittäny harhauttaa niitä pulloilla mutta ei onnistu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu