Mikä vaikuttaa valintaan, kun olisi monta vaihtoehtoa juttukumppanista chatissa? Jos kerralla ryntää kymmenenkin miestä ehdottelemaan juttuseuraa, niin ei siinä ehdi kaikille vastailemaan. Vai onko epäkohteliasta jättää vastaamatta?
Valinnan vaikeus
n.mary
372309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
..usko että sitä epäkohteliaaks voi sanoo....onhan se selvää jos kymmene kerralla tulee seuraa kyseleen ettei välttämättä kerkee kaikille tai edes muista vastata.....jos joku siitä nokkiinsa ottaa niin kannattaa jättää semmone keskustelukumppani het alkuunsa.... ei muuta ku uutta matoo koukkuun....:)
Aika usein tulee vaan hetken kuluttua kommenttia, kuinka nirppanokka olen, kun en voi vastata mitään. Vaikka siinä vaiheessa yritän edes vastata, etten ehdi jutella. Heti ollaan vetämässä ns. herneet nenuliin.
P.S. WoW, mikä kuva :-))
Jätkä selvästi tietää parhaat puolensa ;-)) Sut kun sais elävänä sänk-- eikun pulloon!
Siirryhän jonon perälle, minä olin ensimmäinen jonossa. ;-))
Pitäiskö pyytää asiattoman gallerian sulkemista ??
*pitelee sydänalastaan posket punertaen ja katsoo sormien lävitse lisää* :D
...tapelko!!!...... ihmetyttää kun tää kuva on ollu jo monet kerrat vuoden aikana profiilissa ja nyt yhtäkkiä Wow...... ja wanhalle rouvalle.....kuva oliki jonki aikaa toinen tual...ja kun tän takas laitoin niin viis kertaa laitoin ennenkun hyväksyttii....vaikka aamukahvillahan siin vaan ollaan
:)))
Tuollaiset aamumukit pitäisi kieltää ja juoda vaan kupposista :))))
...ei oo ketään saattaa kiusaukseen:))).......ja mitä mukiin tulee se on lähinnä ämpäriä....
*huomaa, huomaa koon ja laskee huokaillen sixpäkin poimuja* :D
...ei oo tietookaan.....mä taidan mennä vaihtaan ton kuvan...:)
Tuhmasti teet, jos poistat !! Tsoh Tsoh!
Täytyy meillä ikäneidoillakin jotain silmäniloa olla... ;D
...teidän mieliks..;)))
Seuraa mielenkinnolla tumpin edesottamuksia
*naur*
*Lisää Tumpin suosikeihin*
Suodatin vai pannu-jauhatusta? :D
EDES-Ottamuksia .. UUuuuuh!!! Nam!
..sun kanssas seija...nääs nääs...:))))
...kelpaa....Pannu etenki.....:)))
Etenki.. ? .. Vai ennenkin? *nauraa*
...etenki ennenkin.....;)))) ja ny saunaan...piti mennä jo tunti sitte..
Hellin käsin saippuoisin ja karkealla pellavalla kuivaisin ..... näyttää olevan Arabiaa, kahvimuki ;D
*viskaa vastalla*
olen kehissä, niin ei tarvitse pitkään miettiä. Olen hyvin harvoin siellä.
Missä galleriaosoitteesi ? ;D
Sanat ovat tässä pelissä turhia, kuva puhukoon puolestaan ..
Tällainen tosimies ei tietenkään laittele kuviaan näkyville. Se on vähän kuin Amsterdamin hutakot ikkunassa.
Ei kuvia vaan laatua.
Kotimainen muotoilu ja laatu tässä silmät saivatkin tsäteilemään.
Olisipa Suomessakin tuollaisia Tumpinnäköisiä näyteikkunoissa,
minusta tulisi yhdeasiannainen:
Ostaisin vain näyteikkunoita ;D
Taisi mennä tämäkin avaus plörinäksi, kun keskustelu vaihtui chattailuksi.
tumpin vika, tai sen valokuvan. :))))
Kuvat sekoittavat kaikkien päät. Parempi keskustella, kun ei tiedä toisen ulkonäköä, vai mitä. :-))
Pitkään aikaan allekirjoittanut ei ole silmäilyt chatti-palstaa niin muikealla ilmeellä, kuin eilen ehtoolla.
Kiitos vain Tumpin aamukahvin ;D
Jatka sinä tyttöhyvä keskusteluasi saako vai pitääkö jättää vastaamatta, vai pitäisikö sittenkin moikata vai ilmoitella erikseen ja yhdessä kaaaaikille miehille, että mahdollisesti kaapittelet tämän hetkisen ystäväsi kanssa
-ainakin hetken ja mitä kaikki minusta sitten ajattelevatkaan, jos jätän vastaamatta. Jne.
Teet ihan niin kuin sinusta parhaimmalta tuntuu, vaikka sättisit jokaisen 10 kanssa samaan aikaan, sekin on oma asiasi.
T:Wanha Rouvakin nuortui ;D
ainaskaan täältä palstalta galleriaan tarvii päästä. :))) Vieläkin sukat pyörii jaloissa. :D:D
...ei ollut tarkoitus sinun keskusteluasi pilata tai avaustasi........*kumartaa*...
Tumpin kuva ollu jo ikuisuuden sen profiilissa, miksi se nyt vasta aiheutti kohun?
Ei sen puoleen Tumppi, joku tiukkapipo saattais valittaa tostakin kuvasta enirolle, se sun kahvikuppihan melkein peittää naamas ;-))
Mutta, minun puolesta saa olla, en valita.
Wanha Rouva ei yleensä katsele galleriakuvia, koska ikäiseni papat ovat sen verran kamalaa katseltavaa. Siinä selitys.
Tämä Tumppi (Muiskis!) on ihan omaa luokaansa tällaisille siveyden sipuleille, joita hävettää uimahallin komeuksien live tirkistely.
*Tästä päivästä komenkympin tsätissä galleriavahtina* ;D
tumpin löytää kuusibaarista *wirn*
...kuusibaarin asiakkaita ollu alusta asti...tosin on sillon tällön kierroksella muissakin huoneissa,,,;))))
ja jotkut on jopa livessä onnistunu näkeen ja todennu ettei tumppi ny sen kummallisempi oo.....
ihan tavallinen äijänkäppänä vaan...
Eikö ne äijänkäppänät ole yleensä kumaraselkäisiä eläkeläisvaareja, muistaakseni sinulla askel nousi ihan hyvin, melkein kiihty juoksuaskeliksi kun minut näit. Ja pituus on aina suhteellinen käsite, ei 2metrinen tuttukaan pidä itteään pitkänä, vaan muita lyhyinä.
Ja uteliaille tiedoksi, ei suinkaan juossut minua kohti vaan poies ;-))
Ei missään nimessä kannata potea syyllisyyttä vastaamattomuudesta. Jos joku vetää herneen kirsuunsa jos ei heti vastaa tai ilmoittaa olevansa kiireinen, vetäköön