Kiitos kun paskannutat koirasi puolangantienvarteen talojen liittymiin, mutta emme tarvitse koiranpaskaasi, niinpä palautamme ne sinulle takaisin, löydät paskasi lähipäivinä postilaatikostasi.
Ja koiranpaskat
Jakoiranpaska
701561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Taas kaivattas sitä mummelia joka laittoi rotanmyrkkyä grillimakkaran paloihin tienliittymiin, väheni koiran paskannuttajat ihmeesti. Kannattais kokeilla puolangantien varteenkin, on niin koiranpaskassa ja kusessa että ei lapsia voi antaa kävellä jalkakäytävällä ollenkaan kun sotkevat koiran paskaan itsensä.
Ei taida olla lapsenkasvatus hyvällä mallilla jos lapsi sotkee itsensä koiranjätöksiin. Paska on muutenkin kovin maatuvaa tavaraa.
Ei kai se kasvatuksesta ole kiinni jos lapsi kävellessään sotkee kenkänsä koirasi paskaan vaankatsoppa peiliin niin näet kenen kasvatuksessa on vikaa kun paskannutat koirasi toisten tieliittymiin vaikka muualla olisi riittäväti tilaa, on koirapuistot ym vie rakkisi sinne paskomaan.
Kai näkövammaisten hoitaja voi varoittaa lähestyvästä ulosteesta ettei siihen tarvitse astua. Ainakin omalta osalta kasvatus on onnistunut sen verran hyvin ettei paskaan ole tarvinnut tepastella. Kannattaa asettaa kyltti liittymään että kaikki koiranulkoiluttajat tietää- "TÄTÄ ASUKASTA AHDISTAA KOIRANPASKA, ÄLÄ ANNA KOIRASI TEHDÄ JÄTÖKSIÄ TÄHÄN"
Siinä on järjessä puutetta jos talojen liittymiin paskannuttaa. Vesipää mikä vesipää.
Jos koirantaluttajaa se koiranpaska ei haittaa niin voi kait sen koiran omallekin pihalle paskannuttaa?
Älä, voiko ?
pikku pussiin ja takasi postiin paluuna . voi tehdä pikku reijänkin et valuu poijes sopivasti. kevät tulossa
Ihanaa kakkaa
Kun minä ajattelin, että suatte lantaa pihallenne, eikä tarvitse ostaa apulantaa..
Voe mahoton, eihän noita montaa liittymää Puolangantiellä ole. Jos Lassilta lähtöö ja Jussille loppuu. Mutta voe Jussillahan ei liittymää Puolangantielle päen oo. Saesikkohan siihen oikein ison liittymän tehtyö.
Puolangantie jatkuu kunnan rajalle saakka.
Älkääs nyt, vekulla pikkuinen ripuli ja heti ollaan somessa valittamassa...
Metsämiehentiellä on sama juttu.Kahta koiraa käy naapurista pitään kusettamassa ja paskantamassa toisten portinpieleen.
Hyrynsalmi, ahdasmielisten p**kanvahtaajien valtakunta!
Aekonaa koerat juoksi vapaana aena kylillä ja oli paskoja joka puolella. van nykyjää kaikki on tämmösie vitun hippejä ja etelästä muuttaneita pellejä että itkööt ku koera paskoo liittymää.
Mikset vitun vesipää paskannuta sitä koiraasi omalle pihallesi. Opettele myös puhumaan ja kirjoittamaan kuin ihmiset ettet vaikuta ihan vesipäiseltä vatipäältä.
Vaikutat itse tosi fiksulta kaverilta ! Huomaa että olet laavulla camosivistynyt.
Joko keitti yli??
Seuraavaksi hommaan norsun. Valittakaa sitten paskakasoista.
Mitempä hommaat perseaukinen, ei sossu sulle sentään kaikkea hanki ! 😂
Ei kunta rupea sitä elättämään. Sinussa on jo tarpeeksi.
En minä ainakaan pysty lämmintä koiranpaskaa ottamaan käteen vaikka olisi muovipussikin....
Hanki kahmarilla varustettu nosturiauto, sillä lähtee isompikin jönkki.
En hanki! Jätän jöötin paikalleen
Voisihan sen päälle kipata sorakuorman.
Vai et pysty käteen ottamaan ! Varsin valehtelet ! 🤣🤣🤣
Ota se muovipussi pois päästäsi!
Hyi kamalaa miltä tuntuu ottaa lämmin koiranpaska kouraan!
Kuljetko koirien perässä tappituntumalla jottei ehi jäähtyä ?
Kevään saapumisen myötä heräilee jälleen myös koirankakkakeskustelu. Kennelliitto muistuttaakin kaikkia koiranomistajia jätösten keräämisen tärkeydestä.
Järjestyslain mukaan koirien jätökset on kerättävä taajamien hoidetuilla alueilla, joilla tarkoitetaan kuntien ylläpitämiä ja yksityishenkilöiden hoitamia alueita.
Poliisi voi sakottaa koiranomistajaa, joka jättää jätökset keräämättä.
Kennelliitosta muistutetaan, että vaikka järjestyslaissa mainitaan vain taajamien hoidetut alueet, vastuuntuntoinen ja huomaavainen koiranomistaja vie koiransa jätökset roska-astiaan myös muualla.
Keräämättömät jätökset voivat aiheuttaa terveysongelmia myös koirille. Koirat saattavat saada jätöksistä suolinkaisia ja muita sisäloisia.
Maahan jätetty koiran uloste häiritsee myös maan ravinnetasapainoa eikä sovi sellaisenaan lannoitteeksi kasveille.
Mitäpä se haittaa, jos lapset on paskassa. Syrjäkylillä eletään edelleen savupirtissä ja sikiäminen on vaivana. Suosittelen sulttaania tai kilroyta. Siten käyttäytyen ei ole lapsetkaan paskassa.
Ei oikein kärsisi Mäki-Pekkaa taikka Amarossia suoronsa varteen hyryllä vedellä; loppuuhan ne lapset ihan yhettömiin sillä pelillä!
Tuntuu että syytä kuitenkin olisi. Viimeinen voi sitten sammuttaa valot lähtiessään. Kannattamatonta touhua. Muutenkin valtiolla elätettäviä liiaksi. Muuten kyllä ymmärrän paljaalla työntelemisen hyvät puolet.
Ei se aromipesä ole liian väkevää paljaaltaankaan!
Laitoin lasten leikkilapioon pitkän varren. Nostan jöötin siihen ja vinttaan kuusikkoon. Kätevää, eikö olekin?
Minä vinttaan koiran paskat samanlaisella lapiolla kauas jalkakäytävältä. Pari kertaa olen jo sattunut muutaman talon seinään. Ikkunaan en ole vielä osunut, vaikka olen sitä yrittänyt. Kun osuis ikkunaan niin ei tarvitsi paskanvahtijoiden edes nousta nojatuolista, voidakseen vahtia paskan valumista olohuoneen lasissaan.
Joka ei huolehi koiransa paskasta niin miten mahtanee olla oman paskan laita. kaksi paskaa ei edes kunnolla irtoa toisistaan kun osa jää housuun.
Olehan varovainen paskanvinttaaja ettei mene syöntihommiksi...
No ,no ja kikkelis kokkelis vaan! Sen kun maistat vekun kakkaa vaan!!!
Kokemuksellako puhut.
Niin saattaa tulla paskakestit eteen melko pian.
Pidä runopoika kestit ihan keskenäsi.
naapureille kanssa
Muistakaapa kaikki nyt juhannuksena repiä se amarossi suoron varteen, että saadaan tämäkin kylä pikkuhiljaa ajettua alas.
Ajankohtainen aihe edelleen. Paska pussiin tai lapijot kouriin
Jätesäkki pittää hommata jotta pussiin sovit! 🤣🤣🤣🤣🤣
😂😂😂
No se muutaman sukupolven sivistyksen tuloksena hyryllekkin paskanpussitus tulee käyttöön, mut siihen on viel aikaa, tulevaisuudes
Tuon huomenna koirani paskomaan laatikollesi
Me vaimon kanssa hieromme koiranpaskaa toisiimme ja sitten konttaamme peräkkäin pitkin taloa haukkuen ja muristen. Lopuksi suoritamme mahtavan yhdynnän ja ulvomme kuin kärpikoirat kuutamolla ja nuolemme toisemme puhtaaksi. Ihanan vapauttavaa ja voimaannuttavaa. Joskus otamme naapurin rouvan kolmanneksi osapuoleksi, hän haluaa olla hihnassa ja kusta päällemme. Sekin on ihanaa ja kiihottavaa. Seksuaalisuutta saa näin ilmentää rikkaasti ja aistikkaasti onneksi Suomessamme. Ei olla ahdasmielisiä juntteja täälläkään.
Paskan sijasta voisitte hieroa vaikka Mämmiä näin pääsiäisenä toisiimme.Muuten oli ihan hyvä vinkki.Pitää kokeilla joskus soveltaen.
Sehän onkin kohta 🌕, eiku ulvomaan.
Sinulta jäi vielä mainitsematta, että olette serkuksia silloin se yhtälö vasta ratkeaa.
Mittee se siskonkoinaaja sekkaantuu miesten keskusteluun.
Aikoinaan yksi toisten pihalle koiraa paskannuttanut sai kivan yllärin kun otin sitä paskaa pussin avulla ja kävin hieromassa ne sen auton kahvoihin ja tuulilasiin.
Ja sitten heräsit kun äitisi huusi aamupuurolle.
Löytäjä saa pitää!!
Äitisikö ? 😭😭😭😭
Kaikkein kätevin on lasten hiekkalapio, jolla toten pökäleet voi lingota mehtähallituksen puolella.
Ompa älykäs neuvo, mehtähallituksen maille monet kilometrit.
Käytä vaan sitä lapioo kun leikit hiekkalaatikollasi.
Vai oliko se drone?
Naapurin akka oli laittanut ilimiselevän lehmän paskan päähänsä, kun äsken marssi tuiman näköisenä kohti osuuskauppaa!
No, voi, voi kun ei ole laittamassa sun munaa pilluunsa😈
Se on sellainen harppu, että huutaa orkasmin hetkellä jeesusta apuun. Ei siis tarvii minua siinä hommassa ollenkaan.
Eli olet katselu puolesta kiinnostunut.🤣🤣🤣
Kuuluuhan se tuosta seinän takaa
Korva kiinni seinässä eli oletkin kuuntelupuolella.🤣🤣🤣
Mistä ihmeestä keksit juuri orgasmin Jeesuksen apuun huutamisesta?
En ole tämä lady mutta olen myös huutanut monet kerrat Jeesusta apuun kun kivun sietokykyyn tulee raja vastaan ja tuskat on niin mahdottoman kovat että meinaa taju lähteä.
Pyydän anteeksi kaikilta jotka häiriintyy tästä.
Luulenpa ettei kukaan halua minun saappaisiin silloin.