Hei! Olen 12-vuotias tyttö. Etsiskelen itselleni sopivaa vuokrahevosta/ponia pääkaupunkiseudun aluuelta. Olen ratsastanut noin 3,5 vuotta, ratsastuskouluhevosilla ja yksityishevosilla.
Pyrin aina kohtelemaan hevosia parhaalla mahdollisella tavalla, enkä suutu niille turhan takia. Yritn myös aina lukea hevosta mahdollisimman hyvin.
Olen n. He C tasoinen ratsastaja. Ratana olen hypännyt 50-60cm. Omaan hyvinkin paljon kokemusta temppuilevista hevosista.
Tallilla voisin käydä max. 2 kertaa viikossa, mutta mieluiten kävisin vain 1krt/vko. Tallille täytyisi päästä julkisilla, vähintään n. 3km päähän. Olisi mukavaa, jos hevosella voisi satunnaisesti myös kilpailla, lähinnä esteillä. Hevosen/ponin koolla ei ole minulle paljon merkitystä. Itse olen pituudeltani vähän päälle 150cm ja painan n. 34kg.
Jos luulet, että sinulla olisi sopiva hevonen/poni minulle, kerro siitä lisää täällä, tai tekstaa/soita numeroon: 0400232765. Minulle voi myös lähettää sähköpostia osoitteeseen: [email protected]
Vuokrahevonen/poni haussa!
linda.koukku
1
322
Vastaukset
- Ratsutallisokeripolku
Hei Iida!
Vastaan sinulle nyt täällä, toivottavasti luet tämän! Meillä olisi kyllä muuten sopivia poneja, mutta tallille on aivan liian pitkä matka. Mietin että jos haluaisit, voisit vuokrata meiltä Kuopiosta hevosen tai ponin itsellesi vaikkapa viikoksi. Meiltä löytyy ratsuja moneen eri makuun!
Jos kiinnostaa Vastaa aluksi tässä keskustelussa ja kerro minkälaista Ratsia haet! Meidän tallin sähköposti on nyt niin täynnä että olisi hyvä jos voisit ensin vastata täällä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591114Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11820Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83573Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45522Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36504Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43493Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Sinun kanssasi
Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver36476