The Sims 2!

Älkää aina hössöttäkö siitä kakkosesta, ku on tehty keskustelu TS kakkoselle!
10512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

en minä vaa löydä :o Tällähän palstalla on tarkoitus puhua kaikista The Simseista :) No hyvää alkanutta vuotta sinulleki :)

Äänestä
  • Eti vaiks Googlesta:
    The Sims2 keskustelu, ni joha löytyy!

    Äänestä

  • Tosia asia se on! Pelaajat ovat siirtyneet eteen päin ja suurinta osaa kiinnostaa ainoastaan Sims2 liittyvät asiat.

    Äänestä

  • tattoo-vaavi kirjoitti:

    Eti vaiks Googlesta:
    The Sims2 keskustelu, ni joha löytyy!

    Tämä palsta ei ole ainoastaan Sims1 keskustelua varten. Täälä on tarkoitus keskustella KAIKISTA Sims peleistä.

    Äänestä

  • UPDATE_6757339 kirjoitti:

    Tosia asia se on! Pelaajat ovat siirtyneet eteen päin ja suurinta osaa kiinnostaa ainoastaan Sims2 liittyvät asiat.

    .. osaa kiinnostaa mutta mulle sopii ts1 paremmin kuin kakkonen koska koneessa on liian vähän muistia, vaikkakin olen pelannut myös kakkosta... sims 1 sessä on parempiakin puolia kuin kakkosessa vaikka se on muuten parempi... oho tuli sekava viesti mutta jos ette tajuu nii ei voi mitää... oon vähä sekasin... :P

    Äänestä

  • suurinta kirjoitti:

    .. osaa kiinnostaa mutta mulle sopii ts1 paremmin kuin kakkonen koska koneessa on liian vähän muistia, vaikkakin olen pelannut myös kakkosta... sims 1 sessä on parempiakin puolia kuin kakkosessa vaikka se on muuten parempi... oho tuli sekava viesti mutta jos ette tajuu nii ei voi mitää... oon vähä sekasin... :P

    Ja mitähän parempia puolia Sims1 löytyy, jota ei kakkosessa ole? Lisäosat? Niitä on tulossa myös Sims2, joten mistään ei jää paitsi pelatessaan sitä, toisin kuin ykköstä pelatessa -> Lapset eivät kasva koskaan aikuisiksi, grafiikka huonompi ja kakkonen on sitä paitsi realistisempi, kuin edeltäjänsä.

    Äänestä

tietääkseni linkis lukee et THE SIMS! eli asiat koskee KAIKKIA the simsejä (sims1 lisäosat ja sims2 lisäosat) ettäs...

Äänestä
  • täällä siis kuuluu ihan varmana keskustella kaikista simsseistä, että mitä valitat??

    Äänestä

  • Tämä keskustelupalsta on myös The Sims konsolipeleille. :)

    Äänestä

Joo, mut kyl tääl saa puhuu ja kysellä ts2! Vaik ei mullakaa oo sims2, silti on ihan mukava lueskella kirjotuksii ts 2:sesta! Koska aion ostaa sen, ku saan enemmän tilaa koneelle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tattoo-vaavi kirjoitti:

Älkää aina hössöttäkö siitä kakkosesta, ku on tehty keskustelu TS kakkoselle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu