Hei. Meille on nyt matkat varattu toukokuun viimeiselle viikolle giardini-naxoskselle ja haluaisin kysyä, että onko siellä miten lämmin? Rupesin tuossa netistä etsimään ja muutamilla sivuilla näytti maksimilämmöksi vain n.20 astetta! Onko täällä ketään toukokuussa kävijöitä jotka osaisi kertoa? :)
Giardini-Naxos sää toukokussa?
6
802
Vastaukset
- Rouvakos
Olimme kerran huhtikuun viimeinen viikko ja lämpöä piisasi. Illalla otin kyllä neuleen käyttöön.
- heipäheiii
Huh, ihana kuulla!
- Sisiliaan
Olen myös lähdössä toukokuun lopulla Giardini Naxokseen ja huolestuneena lukenut keskilämpötiloja ja ennusteita. Minulle kaikki alle 25 asteen on kylmää, joten vähän pelonsekaisin tuntein odotan matkaa. Toivotaan helteitä!
- Korkeuserot
Päivällä on tosi kuuma.illalla kannattaa varata mukaan jotain kevyttä villatakkia tms.etnalle jos menette lämpöstä mukasn.
- Anonyymi
Oltiin toissa keväänä giar.- nax. ,ja silloin oli tosi lämmintä varmaan 25 astetta koko ajan .(Oltiin toukok.pari viimeistä viikkoa)Silloin ei tarvinnut edes Etnalla palella.Terv.Maritta.Ollaan lähdössä taas 22.5
- Anonyymi
heh heh, Etnan yläosa on lumipeitteinen. Sinne on aina syytä ottaa talvivaatetus mukaan. Eikä sinne aina edes päästetä, mm. vuosi sitten lentokenttäkin suljettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200