Koiran pahoinpitelijää etsitään

ihanhullua

Auta Tunnistamaan koiran pahoinpitelijä.

Sunnuntaina iltapäivällä siniseen veryttelypukuun pukeutunut, noin 50-v mies jolla oli helposti tunnistettava harmaa pystytukka pieksi lasten labradorin noutaja Hellun Bastnäsintiellä Koskisen vanhan linja-autotallin kohdalla. Mies iski kävelysauvalla Hellua ja iskut osuivat koiran päähän. Rippijuhlista poistuvat vieraamme näkivät tapauksen. Mies pakeni paikalta juosten urheilukentän suuntaan huomattuaan tulleensa nähdyksi. Lähdin mieheen perään lavatraktorilla ja kun en enää nähnyt miestä Bastnäsintiellä enkä Rauhalantiellä, oletin häneen piiloutuneen pururadan metsään. Kiertäessäni metsän Linsvedintien kautta, näin hänen juoksevan Fredsbackantietä kohti Mårtenin puutarhaa. Tavoitin miehen ja kysyin miksi hän hakkasi koiraa ja kuka hän on. Vastaukseksi sain agressiota, mutta parinkymmen sekunnin kasvotusten käydyn keskustelun jälkeen tunnistan hänet aivan varmasti kun näen!
Mies jatkoi pakoaan Bergströmien pihan yli pellolle ja sieltä Granbackantien varrella sijaitsevien hiekkakuoppien takaiseen metsään. Tämän totesimme kun saappaathaettuamme seurasimme hänen jälkiään. Vicken kuopan kohdalla hän oli noussut Granbackantielle ja siinä kadotimme jäljet. Ehkä hän oli noussut noutamaan tulleeseen autoon.
Tällainen pako osoittaa että mies tiesi mitä oli tehnyt. Asian olisi voinut jäädä selvittämään viimeistään kun tavoitin hänet Fredsbackantiellä. Nyt pyydän apua tunnistamaan miehen.

Vihjeet voi soittaa numeroon 0400 461 694.

6

333

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julmaaon
      • kiinnijää

        Karmeita tapauksia ja varsinkin jälkimmäinen raauudessaan. Etsintä käynnistynyt....


    • ikävätapaus

      Olikohän tuo vahinko, että koira unohtui peräkoukkuun.. samanlainen tapaus on sattunut joskus ennenkin! Karmeaa, vatsasta ihan kouristaa. Kun kuin tuon uutisen , niin itku pääsi, ja piti hakea oma koira sängun alta syliin. Rip-koiraremppanalle!

      • huhheijjaata

        "unohtui peräkoukkuun"...mitä ihmettä se siinä alunalkaen edes teki?
        Yhtäkaikki jos oli vahinko(mitä epäilen) niin luulisi että astuu vahinkonsa kanssa julkisuuteen tai ottaa yhteyttä poliisiin. Näin ei ole käynyt.
        Toivon että mätänee helvetissä.
        Saunan taakse tuommoiset...


    • vahinkoonvahinko

      On ottanut yhteyden poliisiin. Vahinko se on ollut. Koettakaa kestää. Jotenkin helpotti,, ettei se ollut julmuutta. Koiran omistajille voimia, ja muistelkaa kaikkea hyvää mitä teitte vuosien varrella lemmikkinne kanssa. (Minäkin taidan nyt lopettaa itkemisen, ja toivotan voimia kaikille) ....helpotti huomattavasti, kun todellakaan ei ollut julmuutta.

      • hxcnb

        Paitsi että on mahdollista että oli...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe