Meidän vanha cockerityttö pian 13 vuotta tulee täyteen. tässä viikko sitten pissasi ison lätäkön lattialle yllättäin, eikä siitä ollut kauan kun oltiin oltu pihalla asioilla, siellä saavat juoksennella vapaasti asioillaan.
Nyt on niin tapahtunut tässä ainakin kolme kertaa ja tuntuu että vettäkin sen tulee juotua enemmän. Tämä tuli aivan puskista yht äkkiä tämä pissiminen lattialle.
Tutkin netistä diabetesjuttua mutta meidän tytöllä on hyvä ruokahalu ja muutenkin se on vauhdiltaan entisellään, eli normaali.
Tässä pari viikkoa sitten siltä alkoi loppua tuo juoksuaika jota uroskoiramme koetti helpottaa tarvitaessa. Voisiko liittyä siihen juoksuaikaan jotenkin!? !?
Jos juttu jatkuu täytyy varmaan mennä eläinlääkärille, mutta muuten tyttö on hyväkuntoinen vanhapiika.
Cockerityttö alkoi pissailla yhtäkkiä
2
153
Vastaukset
- Ressunrakas
Vaikuttais diabetesoireilulta
Meillä 10 v käppänä sairastu noilla oirella diabetekseen
2 v ja 4 kk pärjäs insuliinilla tänään munuaiset romahti ja
Nukutettiin Oli nyt 13 v 9 pvää
Kova suru nyt - Eiole_vanhaksi_tulemista
Varmasti on, meillä kauimmin oli pumi poika melkein ehti täyttää 16 vuotta, vielä samana aamuna teki tontin ympäri lenkin katsomassa onko valtakunnassa kaikki hyvin, iltapäivällä petti jalat ja pissat tuli ja siitä mentiin lääkärille joka nukutti sitten meidän Ekun viimeiseen uneen, vieläkin tulee itku vaikka siitä on kymmenen vuotta, nytkin meillä on kaksi koiraa, cockkeri ja pumi-poika (jättikokoinen) ja molemmat ovat saman ikäisiä. Täällä me kaikki vanhukset koetamme pärjätä keskenämme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617540Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242969- 1431803
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1181483Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691429- 1311173
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53774