Cockerityttö alkoi pissailla yhtäkkiä

Pallo_hukassa

Meidän vanha cockerityttö pian 13 vuotta tulee täyteen. tässä viikko sitten pissasi ison lätäkön lattialle yllättäin, eikä siitä ollut kauan kun oltiin oltu pihalla asioilla, siellä saavat juoksennella vapaasti asioillaan.
Nyt on niin tapahtunut tässä ainakin kolme kertaa ja tuntuu että vettäkin sen tulee juotua enemmän. Tämä tuli aivan puskista yht äkkiä tämä pissiminen lattialle.
Tutkin netistä diabetesjuttua mutta meidän tytöllä on hyvä ruokahalu ja muutenkin se on vauhdiltaan entisellään, eli normaali.
Tässä pari viikkoa sitten siltä alkoi loppua tuo juoksuaika jota uroskoiramme koetti helpottaa tarvitaessa. Voisiko liittyä siihen juoksuaikaan jotenkin!? !?
Jos juttu jatkuu täytyy varmaan mennä eläinlääkärille, mutta muuten tyttö on hyväkuntoinen vanhapiika.

2

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ressunrakas

      Vaikuttais diabetesoireilulta
      Meillä 10 v käppänä sairastu noilla oirella diabetekseen
      2 v ja 4 kk pärjäs insuliinilla tänään munuaiset romahti ja
      Nukutettiin Oli nyt 13 v 9 pvää

      Kova suru nyt

    • Eiole_vanhaksi_tulemista

      Varmasti on, meillä kauimmin oli pumi poika melkein ehti täyttää 16 vuotta, vielä samana aamuna teki tontin ympäri lenkin katsomassa onko valtakunnassa kaikki hyvin, iltapäivällä petti jalat ja pissat tuli ja siitä mentiin lääkärille joka nukutti sitten meidän Ekun viimeiseen uneen, vieläkin tulee itku vaikka siitä on kymmenen vuotta, nytkin meillä on kaksi koiraa, cockkeri ja pumi-poika (jättikokoinen) ja molemmat ovat saman ikäisiä. Täällä me kaikki vanhukset koetamme pärjätä keskenämme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      119
      4807
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4498
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      117
      1942
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1711
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1472
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1239
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      371
      1195
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1135
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      998
    Aihe