Olympus microfourdish kameran akkulaturia ei löydy mistään, tiedän että se on asunnossa, mutta missä. Kaikki paikat on käyty läpi kahteen kertaaan?
Missä on laturi?
10
143
Vastaukset
- SeOnViety
Elektroniikkaromuksi. Mitä se on alun alkaen ollutkin.
- Huvaaa
Anna koiran nuuhkia kameraa ja sano "etsi laturi, etsi laturi, missä on laturi, missä on........". Kun läytänyt niin sano "huva koira, huvaaaa" ja anna sille makupala. Jos ei koiraa niin se onkin huonompi juttu.
- mikrovortissi
Laturi on taskussa
- en-löydä-sitä
Akku on täysin tyhjä, onko pilalla? Se on Model BLS-S 7,2v 1150mAh Li-ion, ja mistä sen laturin saa uuden jos ei löydy?
- HeitäRomuRoskiin
Ja osta Canon.
- sieläseoli
No niin, laturi löyty, olin laittanut sen autotalliin kaapin päälle, piti olla tikkaat että pääsi näkemään.
- Väinö_
Loistavaa. Etitäänkö nyt mun aurinkolasit, epoksin kovete ja hdmi-piuha. Ne hukku muuton yhteydessä 1,5v sitten. Autotallia ei ole, joten siellä ne eivät voi olla.
Vaimo taas on, ja joka ne pakkas muutossa, joten niiden sijainti voi olla hyvinkin epälooginen. Vaimon meikkilaukustakaan en niitä löytänyt. - KullinKovettaja
"
Loistavaa. Etitäänkö nyt mun aurinkolasit, epoksin kovete ja hdmi-piuha. Ne hukku muuton yhteydessä 1,5v sitten. Autotallia ei ole, joten siellä ne eivät voi olla.
Vaimo taas on, ja joka ne pakkas muutossa, joten niiden sijainti voi olla hyvinkin epälooginen. Vaimon meikkilaukustakaan en niitä löytänyt.
"
Kovete on mulla.
Kovetin mun kikkelin sillä tässä yks aamu.
Oli vielä hyvälaatuista ja juoksevaa, vaikka melkein pari vuotta ehti vierähtääkin.
- löytö-lasse
Mun ennuste Väinön tapauksessa on :
1. Aurinkolasit, ne on auton takaoven lokerossa, niiden päällä on joku paperi.
2. Epoksin kovete, se meni roskiin kun se oli hieman vuotanut.
3. HDMI kaapeli, se on samassa nipussa verkkokaapelin ja scart piuhan kanssa, ja ei erotu niiden seasta. - Lat-uri
geller taivutti sen mutkalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle463199Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖382694Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532624Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1152440Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512193Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3511961- 1511594
- 761475
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231298Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.321235