Olympus microfourdish kameran akkulaturia ei löydy mistään, tiedän että se on asunnossa, mutta missä. Kaikki paikat on käyty läpi kahteen kertaaan?
Missä on laturi?
10
157
Vastaukset
- SeOnViety
Elektroniikkaromuksi. Mitä se on alun alkaen ollutkin.
- Huvaaa
Anna koiran nuuhkia kameraa ja sano "etsi laturi, etsi laturi, missä on laturi, missä on........". Kun läytänyt niin sano "huva koira, huvaaaa" ja anna sille makupala. Jos ei koiraa niin se onkin huonompi juttu.
- mikrovortissi
Laturi on taskussa
- en-löydä-sitä
Akku on täysin tyhjä, onko pilalla? Se on Model BLS-S 7,2v 1150mAh Li-ion, ja mistä sen laturin saa uuden jos ei löydy?
- HeitäRomuRoskiin
Ja osta Canon.
- sieläseoli
No niin, laturi löyty, olin laittanut sen autotalliin kaapin päälle, piti olla tikkaat että pääsi näkemään.
- Väinö_
Loistavaa. Etitäänkö nyt mun aurinkolasit, epoksin kovete ja hdmi-piuha. Ne hukku muuton yhteydessä 1,5v sitten. Autotallia ei ole, joten siellä ne eivät voi olla.
Vaimo taas on, ja joka ne pakkas muutossa, joten niiden sijainti voi olla hyvinkin epälooginen. Vaimon meikkilaukustakaan en niitä löytänyt. - KullinKovettaja
"
Loistavaa. Etitäänkö nyt mun aurinkolasit, epoksin kovete ja hdmi-piuha. Ne hukku muuton yhteydessä 1,5v sitten. Autotallia ei ole, joten siellä ne eivät voi olla.
Vaimo taas on, ja joka ne pakkas muutossa, joten niiden sijainti voi olla hyvinkin epälooginen. Vaimon meikkilaukustakaan en niitä löytänyt.
"
Kovete on mulla.
Kovetin mun kikkelin sillä tässä yks aamu.
Oli vielä hyvälaatuista ja juoksevaa, vaikka melkein pari vuotta ehti vierähtääkin.
- löytö-lasse
Mun ennuste Väinön tapauksessa on :
1. Aurinkolasit, ne on auton takaoven lokerossa, niiden päällä on joku paperi.
2. Epoksin kovete, se meni roskiin kun se oli hieman vuotanut.
3. HDMI kaapeli, se on samassa nipussa verkkokaapelin ja scart piuhan kanssa, ja ei erotu niiden seasta. - Lat-uri
geller taivutti sen mutkalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1242961Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412722Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521285
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055